1.kolo ML 2013-14 : PIKÁREC : NHÚ 13:5

Náš první mistrovský zápas ML ročníku 2013-14.

V neděli ráno dne 6.10.2013 jsme odstartovali novou sezónu ML 2013-14.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem Pikárce.

S tímto týmem se setkáváme na ledě již dlouho, naše bilance je nepatrně příznivější a to v zápasech (PÚ 0:1, 3:6, 3:6, 7:4, 2:0) a (ML 2:6, 3:3, 4:0, 3:1, 4:5, 4:1, 2:1, 7:2, 4:3, 4:5, 5:0, 3:6, 7:4, 3:5).

Zápasy minulé sezóny jsme odehráli s výsledky 3:6, 7:4, 3:5.

Urbánek Michal
...
...
...

...

PIKÁREC : NHÚ BALINKA 13:5 (7:1) - STATISTIKY - více zde

Do prvního zápasu nového ročníku jsme nastoupili nakonec jen v devíti hráčích, i když nás před zápasem mělo být dokonce až 15. No doufejme, že docházka bude příště lepší, čemuž snad dopomohou i lepší termíny zápasů.

Začátek zápasu nám vůbec nevyšel, ve 2.minutě jsme již prohrávali 2:0, oba góly po střelách, jednou po rychlém kontru, po druhé hned po buly. Hráči z Pikárce měli utkání ve své moci a ve 12.minutě v přesilovce navýšili již na 3:0. Hned tři minuty poté nevyužili domácí trestné střílení, to si však vynahradili v 17.minutě po rychlém protiútoku, kdy navýšili na 4:0. Pátý gól padl ve 20.minutě utkání po závaru před naší bránou. Teprve poté jsme dali gól i my, to David z našeho obranného pásma našel najetého Pepíka V. a ten po jízdě přes půl hřiště prostřelil domácího brankáře. Bohužel do konce půle jsme inkasovali ještě dva góly, to ve 22. a 25.minutě. Všechny góly jak přes kopírák, závar a prostřelení houště hráčů. Do šaten jsme odcházeli tedy za hrozivých 1:7.

V šatně jsme se snažili povzbudit. Tak hrozný úvod se již neměl opakovat. Naše sestava se pozměnila, Pajin se posunul dozadu a Pepa N. na pravé křídlo. Na soupeře jsme vlétli a ve 48.minutě jsme snížili na 2:7. To David v přesilovce prostřelil kousek za modrou vše v jeho cestě. Na gól mu nahrával snajper Pepík. Bohužel, i když jsme hráli již velmi dobrý hokej a soupeře dokonce v poli i přehrávali, góly jsme dostávali hlavně zase my. V 50. a 58.minutě navýšili domácí na 9:2. Ten druhý gól vstřelili Pikárečtí dokonce při naší přesilovce. Poté jsme úřadovali zase my, v 51., 61. a 65.minutě jsme snížili stav na přijatelných 5:9. Nejprve Pepa N. po nahrávce od Davida střelou od modré vymetl pavučiny v bráně domácích. Poté Milda po závaru před bránou domácích prostřelil po nahrávce spoza brány od Pepy N. vše před bránou. A nakonec snajper Pepík vstřelil svůj druhý gól, když svým napadáním využil chyby domácího brankáře při rozehrávce a zasunul puk do odkryté branky. My jsme poté hru zcela otevřeli a hráli vabank, bohužel soupeř nám nasázel ještě další čtyři góly a to po rychlých kontrech (nájezdech na brankáře) či dokonce při našich dvou přesilovkách. A to již byl konec úvodního zápasu, který pro nás nevyšel zrovna ideálně.

Z našeho herního hlediska byl zápas dobrý jen ve druhé půli, soupeři jsme se vyrovnali a dokonce jej přehrávali. Jinak nelze najít žádná herní pozitiva. Tým z Pikárce byl dnes prostě lepší a hodně produktivní.