1.kolo ML 2020-21 : NHÚ - SK Mostiště 5:7

Náš zápas 1.kola ML 2020-21.

V neděli dne 27.9.2020 jsme nastartovali sezónu ML 2020-21, letos v trochu jiném formátu...

V tomto 1.kole nás čekal zápas s týmem z Mostišť. Tedy s týmem, který hraje extraligu ML, takže byl jasným favoritem utkání.

S týmem SK jsme hráli naposledy v sezóně 2014-15, oba zápasy jsme prohráli se skórem 1:9 a 1:10.

Rous Petr ml.
Strádal David
...

NHÚ BALINKA - SK Mostiště 5:7 (2:3) - STATISTIKY - více zde

Na dnešní utkání i přes všechny počáteční omluvenky nás bylo nakonec dostatek. Tým Mostišť byla pro nás neznámá, ale hlavně tým, který byl jasným favoritem utkání. A mohli jsme si zahrát i před diváckou kulisou, tedy fanoušky z Mostišť bylo i slyšet...

Úvod zápasu byl oťukávací, i tak však bylo vidět, že tým SK byl hokejovější... V 9.minutě jsme po vyšachování v našem obranném pásmu inkasovali na 0:1. Avšak hned v 11.minutě to bylo 1:1, to jsme rozjeli akci z našeho obranného pásma po ose jara, honza, milda najel do útočného pásma, našel vpravo petra, který se z první nemýlil. Utkání probíhalo dále a nutno říci, že jsme nebyli tím otloukánkem a stále jsme se snažili souepři "oplácet" útočné akce. Ve 30.minutě jsme prohrávali 1:2, to po protiútoku. Hned v 32.minutě to bylo již 1:3, to buly a střele od modré. My jsme ještě před přestávkou snížili na 2:3, to když zabojoval honza a david zakončil podél betonu brankáře. A šlo se do šaten.

O přestávce nebylo co vymýšlet, taktika zůstala stejná, hlavně nedostat nějaký příděl, i když to tomu nenasvědčovalo. Tým SK na nás v úvodu vlétl, přežili jsme nápor hostí. A inkasovali jsme až v 49.minutě při našem oslabení. My jsme snížili v 55.minutě, to milda zachytil rozehrávku soupeře a zakončil podél betonu. V 60.minutě jsme opět pykali za nedovolenou hru, soupeř v přesilovce navýšil skóre na 3:5. Hned v 62.minutě po buly, střele a dorážce to bylo již 3:6. My jsme se ještě schopilli a v 65.minutě ponížil stav david na 4:6, když opět zakončoval po nájezdu, když zachytil rozehrávku týmu SK. Soupeř v 68.minutě vsítil sedmý gól na 4:7, jak přes kopírák, dorážka po předchozí buly. My jsme v 72.minutě vstřelili náš pátý gól na 5:7, to po buly, střele mildy dorážel davča téměř do prázdné. Do konce utkání jsme se ještě snažili se skórem něco provést, avšak soupeř si vedení již pohlídal, určitě to však nebyla žádná hokejová "ostuda" z naší strany.

Co k zápasu dodat, soupeř byl hokejovější, my jsme o to více bojovali a stále hráli otevřenou partii.
Všechny kluky nutno pochválit za předvedený výkon..a soupeři gratulujeme.