1.kolo PO ML 2021-22 : NHÚ - Stránecká Zhoř 7:3

1.kolo PO ML 21-22.

V prvním kole nadstavby 2.ligy ML21-22 na led proti nám vyjel tým ze Stránecké Zhoři.

Tým ze Stránecké Zhoři patří ke stálým účastníkům soutěže ML a s tímto týmem jsme v naší historii odehráli několik zápasů ML. Bilanci máme celkem vyrovnanou a výsledkově vypadá takto 2:3, 2:4, 2:4, 0:3, 6:4, 4:0, 7:3, 9:2, 5:2, 5:5, 9:3, 6:8, 4:5, 7:1, 5:5, 5:1, 4:6, 4:5, 17:0, 9:2, 10:3, 5:5, 12:2, 1:1, 3:5, 5:4, 7:8 a 5:4.

Letošní první zápas jsme vyhráli 5:4

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

Strádal David
Kolář Miloš
...

..

NHÚ BALINKA : STRÁNECKÁ ZHOŘ 7:3 (1:1) - STATISTIKY - více zde

V první polovině se zápas odvíjel v oboustranném oťukávání s množstvím nepřesností a neurovnanou hrou. Malinko lépe na tom byli hráči Stránecké, kteří nás přeci jen více tlačili. Několikrát nás podržel v brance Kája a stav tak byl bezbrankový až do 31.minuty, kdy přeci jen po naší chybě v obranném pásmu jsme inkasovali. O 3 minuty později se nám však po pěkné akci podařilo vyrovnat, úřadovali dnes hlavně v druhé půlce výjimeční Honza s Davidem, kdy si vyměnili puk a Honza neomylně skóroval. Do šaten se šlo za stavu 1:1.

Do druhé půlky jsme vlétli podstatně lépe a hned ve 42.minutě si dvojka skórující v první půlce pozice vyměnila a po gólu DavidaK jsme vedli. Následné minuty se přelévali z jedné strany na druhou a vyznamenávali se hlavně oba gólmani. V 54.minutě jsme dostali možnost přesilové hry, která se nám vůbec nedařila a když to vypadalo, že skončí nechvalně, vzal si puk Milda a po sólu přes celé hřiště nedal gólmanovi soupeře šanci. O 2 minuty později bylo ještě veseleji. Soupeř nás mačkal a při avizovaném zakázaném uvolnění soupeřům gólman vyjel pro puk a nepřesnou nahrávkou nabídl jako na podnose gól Honzovi, který se nemýlil. Snad jediná dnešní chyba soupeřova gólmana nás uklidnila a drželi jsme otěže zápasu ve svým rukách. V další desetiminutovce jsme odskočili o další gól, opět po vzájemné souhře mezi Honzou a skórujícím DavidemK. V 71.minutě ještě soupeř stav zkorigoval. Na gól jsme však okamžitě zareagovali a po nejkrásnější akci zápasu trojky Honza, David a RadaN posledně jmenovaný nedal gólmanovi soupeře šanci.  V 78.minutě navíc dnes dovršil David svůj hattrick, opět po souhře s Honzou. Gólový učet se zastavil v 79.minutě, kdy jsme už se tolik nekoncentrovali a obdrželi poslední gól zápasu.

V první půlce byl sice soupeř lepší, ale zásluhou Karla byl stav vyrovnaný. Za dnešní především druhou půlku jsme si však vítězství zasloužili, kdy především naše útočná dvojka Honza a David řádila.

Soupeři děkujeme za férový zápas.  Uvidíme, jak to bude dále v době COVIDu, a jestli vůbec na další zápasy dojde.