11.kolo ML 2013-14 : NHÚ - HC RIVER VM 3:5

Náš jedenáctý zápas ML 2013-14.

Dne 12.12.2013 jsme v podvečerních hodinách jsme začali další zápas ML, tentokrát 11.kola.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HC River VM.

S tímto týmem se setkáváme na ledě od startu ML, naše bilance je vyrovnaná, výsledkově to vypadalo prozatím takto 6:1, 1:1, 6:0, 2:1, 6:3, 4:1, 0:3 (5:0), 3:3, 1:6, 2:3, 4:2.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu na tyto formace:

NHÚ BALINKA - HC RIVER 3:5 (3:3) - STATISTIKY - více zde

Po úspěšném minulém utkání, kdy jsme si zajistili postup do baráže o extraligu, jsme dnes nastupovali proti známému soupeři, avšak tak trochu bez motivace. Do zápasu jsme nastoupili v počtu deseti hráčů v poli, tedy ideální stav.

Vstup do utkání byl od obou soupeřů opatrnější a úvod byl i více o nepřesnostech a vyčkávání. Netrvalo však dlouho a stav se změnil. To běžela 6.minuta a už jsme prohrávali. Týmu River vyšla dorážka střely při přesilové hře. My jsme se zmátořili a skóre otočili. Nejdříve v 8.minutě Mira B. střelou z rohu dostal puk od soupeře do branky. V 19.minutě po našem protiútoku navyšoval kanonýr Pepík na 2:1. Nahrávali mu Mira B. a David (ten nezištně před bránu). Utkání pokračovalo dále, nutno podotknout, že to nebyl nijak hezký hokej, na ledě bylo vidět spousta nepřesností a oba týmy jakoby nechtěly ani hrát. V 31.minutě jsme vedli již o dva góly, když náš rychlý kontr po ose Milda, Jara, Michal, zakončoval mezi betony brankáře Honza. Skóre vypadalo nadějně a my jsme se tak nechali ukonejšit, že se nemůže nic stát. Do půlky soupeř vyrovnal, nejdříve v 32.minutě po střele z rohu a hned v 33.minutě po dorážce při závaru před naší bránou. Do konce první půle jsme se snažili vývoj utkání opět otočit, ale více nadějných šancí zastavila soupeřova obrana za velkého přispění brankáře.

Do druhé půlky jsme se sestavou prozatím nic nedělali, čekali jsme, jak se bude zápas vyvíjet. Bohužel v 48.minutě jsme inkasovali z dalšího oslabení. Nyní po střele od kruhů. Poté jsme udělali změnu v sestavě, Milda se prohodil do první formace. Soupeře jsme přimáčkli na jeho půlku a začali jsme si vytvářet i více šancí. Bohužel dnes nebyl asi náš den, další gól se nám již vstřelit nepodařilo. Brankář hostí nás jednoduše vychytal. A aby toho nebyl ještě konec, v poslední minutě jsme inkasovali po nešťastném vypíchnutí puku při rozjezdu našeho útoku po buly, bohužel "kotouč" doskotačil do naší branky. Na prohře již však inkasovaný gól nic neřešil.

Co k zápasu dodat, dnes jsme neměli svůj den a hlavně jsme nepředvedli naši hru z předchozích zápasů. Soupeř si za bojovnost vítězství zasloužil určitě více. Jinak soupeři nutno poděkovat za velmi dobrou korektní hru.