11.kolo ML 2018-19 : NHÚ - Ligno 6:5

11.kolo ML18-19.

Poslední zápas základní části jsme odehráli proti týmu Ligno, známým pod dřívějším názvem Kabadesign.

V tomto kole nás čekal již osmý zápas na poli městské ligy s týmem Pepíka Vaculy, nyní pod názvem LIGNO, výsledkově to máme 5:5, 10:2, 4:2, 8:6, 8:5, 9:6, 7:3.

Zápasy z minulého ročníku jsme vyhráli 8:5, 9:6 a 7:3.

NHÚ BALINKA - LIGNO 6:5 (3:2) - STATISTIKY - více zde

Dnes jsme nastoupili v kompletní sestavě deseti hráčů v poli a těšili se na další zajímavý zápas, který uzavíral základní části ligy ML.

Hned v úvodu po šancích na obou stranách jsme inkasovali, to běžela 5.minuta. V 8.minutě zachytil david rozehrávku soupeře a střelou pod víko srovnal skóre. Ve 12.minutě jsme v oslabení navýšili skóre na 2:1, to ujel všem pepe a po zemi zakončil. V 17.minutě zakončil krásnou akci téměř na jeden dotek david, když si našlápl a proměnil brejk po přihrávkách až z našeho obranného pásma od raďase a honzy. Ve 29.minutě soupeř snížil na 3:2 po dorážce střely. Do konce první půle se již nic podstatného neudálo.

V kabině jsme se ujistili, že naše taktika platí, bylo nutno stále hrát obezřetně a hlavně se nenechat strhnout hurá hokejem. Naše obrana fungovala velmi dobře a hra na brejky nám dnes i vyloženě seděla. Úvod druhé půle se však úplně nepovedl, to jsme inksaovali na stav 3:4 v 46. a 49.minutě. Hra se v této fázi přelévala od brány k bráně, hrálo se vyloženě na brejky. Nás do utkání vrátilo opět oslabení, nyní ujel všem petr a zakončil střelou pod beton v 60.minutě, stav byl tedy 4:4. Soupeř však ihned gólově oplácel, v 61.minutě propadla kájovi přes lapačku střela od modré. Na konci utkání jsme se snažili skóre zvrátit v náš prospěch, hlavně za pomocí balinkovského srdíčka a bojovnosti. A tak jsme byli odměněni v 67. a 77.minutě. Góly střílely nejdříve petr po přihrávce od mildy, kdyžbyl puk lehce tečován. Skóre otočil opět petr, když objel branku hostí a zasunul kotouč spoza brány pod beton bezmocného brankáře Ligna. Do konce utkání jsme již skóre ubránili a tak jsme se mohli radovat z krásného výsledku.

"Jeden s prozatimních hlavních koučů se k utkání vyjádřil následovně...."

Kluci dnes dřeli, bojovali, makali naplno. A i když jsme v druhé půli stále dotahovali skóre, tak rozhodlo týmové pojetí spojené s hokejovou, hráčskou kvalitou a hlavně balinkářské srdíčko. To jsem u týmu soupeře dnes neviděl.