11.kolo ML PO 2016-17 : NHÚ - MĚŘÍN 4:0

11.kolo PO ML 2016-17.

V sobotu v podvečerních hodinách dne 11.03. večer jsme sehráli další zápas ML, tentokrát již 11.kola nadstavby ML 2016-17.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem Měřína, bývalá nebo současná Farma Měřín. S tímto týmem se na ledě setkáváme velmi často a to nejen v rámci ML, ale i v přátelských či tréninkových zápasech. Všichni aktéři se tedy určitě těšili na dobrý a svižný férový hokej.

S tímto týmem se setkáváme na ledě již dlouho, naše bilance je téměř  vyrovnaná a výsledkově to v zápasech vypadalo prozatím takto : ML 1:2, 8:3, 0:0, 3:2, 0:3, 2:1, 4:4, 2:5, 6:3, 4:8, 4:6, 10:6, 4:4, 7:4, 4:6.

Letošní zápasy jsme odehráli se skórem 7:4 a 4:6.

NHÚ BALINKA - MĚŘÍN 4:0 (2:0) - STATISTIKY - více zde

I přes omluvenky opor týmu jsme nastoupili v plném počtu, tedy 10lidech do pole. Očekával se vyrovnaný zápas, sestavu jsme tedy vyladili defenzivněji a šlo se na věc.

Od prvního buly se nekonaly žádné taktické manévry, oba týmy do toho šly naplno, tedy hra se přelévala nahoru dolů. Přesto jsme v první polovině byli nebezpečnější a tak šance přibývaly především na naší straně. Gólman soupeře však vytahoval jeden lepší zákrok za druhým a tak se skóre ne a ne se změnit. Jak už to tak bývá, k prvnímu gólu tedy přispěla víceméně náhoda. První zákrok po rychlém brejku po trase Pepa, Pajin, RadaN ještě gólman soupeře stačil vykrýt, ale vyražený puk se od přilby RadkaN dostal až do branky. Běžela 20minuta první půlky a dostali jsme se zaslouženě do vedení. Gól nás uklidnil a vypadalo to, že bychom mohli skóre navyšovat. Naši aktivitu však přerušili dvě oslabení, kdy jsme soupeři poskytli šanci srovnat. Naštěstí jsme se tlaku soupeře s vypětím všech sil ubránili a těsně před vypršením trestu kapitán MiraM vysunul na modré číhajícího Milana, který samostatný únik proměnil. V 31. minutě jsme tedy vedli o 2 góly.  Ve zbývajícím čase první poloviny jsme bohužel i další vyložené šance neproměnili, a tak se šlo do šaten jen s dvougólovým náskokem.

Na taktice nebylo třeba cokoliv měnit, stále zkusit hrát svůj celoplošný hokej plný bruslení. První polovina druhé půle byla navlas podobná té první. Hra se přelévala nahoru dolů, s neúspěšnými šancemi převážně na našich hokejkách. Na rozhodující a uklidňující gól zápasu jsme si tak museli počkat až do 63. minuty, kdy se trefil HonzaN.  po sérii přihrávek od Tomáša a Pajina. Honza svůj dnešní gólový apetit podtrhl v 70. minutě, kdy střelou od modré nedal gólmanovi soupeře šanci. Nahrávkou se na akci podílel Tomáš.  Tímto gólem bylo o dnešním vítězi prakticky rozhodnuto a tak začal více zlobit i soupeř. Avšak stále důsledným výkonem v obraně jsme dnes puk za záda RadkaF nenechali pustit. Navíc těsně před koncem se nám naskytla možnost trestného střílení, avšak MišaN neuspěl. To však nic nezměnilo na konečném zaslouženém vítězství.

MM

Nutno dnes pochválit celý tým, který makal na 100% podpořený gólmanem. Navíc vzadu dnes obránci zavřeli naše obranné pásmo, a tak RadekF se mohl radovat z první letošní nuly.

Výborný výkon, který ocenili i přítomní fanoušci nejenom našeho týmu.