11.kolo PO ML 2013-14 : HORNÍ HEŘMANICE : NHÚ 5:4

22.zápas NHÚ v ML 2013-14.

V neděli 9.3.2014 ve večerních hodináhc jsme začali náš již 11. zápas play off letošního ročníku ML.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem z Horních Heřmanic.
Proti týmu Heřmanic jsme nastoupili letos již dvakrát a to s výsledky 7:12 a 4:2.

Pro úplnost statistik, s týmem Horních Heřmanic máme z předchozích roků tuto bilanci odehraných zápasů (3:6, 7:1, 5:7, 5:5, 4:4, 7:4, 5:1, 2:8, 5:11, 3:16, 6:7, 2:5, 3:11, 4:7, 2:7, 0:8, 4:8, 2:8, 3:10, 4:11, 10:3, 7:9, 3:3, 11:7, 2:17, 1:5, 3:8, 1:6, 2:5, 3:7, 3:8, 5:11, 5:2,3:2, 0:8, 5:6, 2:2, 7:12, 4:2).
Tedy statisticky 36 zápasů s poměrem 8 výher, 4 remízy a 27 proher.

Jelínek Jiří

Požár Pavel (stopka)

Novotný Radek (stopka)

NHÚ BALINKA - HORNÍ HEŘMANICE 4:5 (2:3) - STATISTIKY - více zde

Po posledním nepovedeném utkání jsme nastoupili k dalšímu zápasu PO. Na led proti nám vyjeli "jezdiči" z Horních Heřmanic. Určitě nás dnes čekal dobrý hokej, který je vidět téměř při všech zápasech proti týmu HH. Na led jsme dnes vyjeli v 10 lidech v poli, dva z našich hráčů si vybrali stopky.

Úvodní hvizd zápasu rozpoutal na ledové ploše bitvu a překvapivě se v úvodu utkání vyskytovalo i hodně nepřesností. Rychlost hry byla však znát. Ve 4.minutě jsme se ujali vedení, to jsme zachytili rozehrávku soupeře v jeho obranném pásmu a David nezištně uvolnil vpravo najetého Pepíka. A náš kanonýr se nemýlil. Bohužel vedení jsme dlouho neudrželi, tým HH nás zatlačil do našeho obranného pásmu a nahození po tečích skončilo v naší síti. Hra pokračovala dále v rychlém tempu, oproti našim vzájemným zápasům však chyběla trochu hokejová jiskra, která narůstala postupem času. V 15.minutě jsme opět vedli, to kanonýr Pepík v našem útočném pásmu nahrával zpět k modré na střelu Pepovi N., jeho střela byla zblokovaná a tak Pepík svoji akci dokončil střelou z boku do branky. Naše vedení 2:1 vydrželo až do 27.minuty, to jsme propadli při naší útočné akci a soupeř nás jednoduše přečíslil z protiútoku a nájezdu na Karla. Když už se zdálo, že skóre 2:2 vydrží do šaten, ztratili jsme puk po závaru v útočném pásmu, soupeř puk vyhodil na rychlý kontr, který byl sice zablokován, avšak nedovoleně. Bylo nařízeno trestné střílení, které útočník domácích využil. Do šaten jsme tedy šli za nepříznivého skóre 2:3, i když to herně bylo vyrovnané, oba týmy měly převahu v různých částech zápasu.

V  šatně jsme se snažili hlavně povzbudit, bylo nutno hlavně vydržet tempo hry a nenechat se strhnout hokejem bez obran. Úvod druhé půle byl vyrovnaný, čekalo se na další góly. A ty přišly. V 49.minutě jsme se nechali zaskočit při vhazování v našem obranném pásmu, útočník HH si puk sebral a objel vše včetně Káji v brance. V 53.minutě jsme nevyhodili puk z našeho obranného pásma, soupeř nás sevřel do "kleští" a svoji šanci využil. My jsme se těžko vzpamatovávali z direktu, udělali jsme změny v sestavě a začali se tlačit před bránu domácích. Šance začaly narůstat, bohužel překonat brankáře domácích byl těžký "oříšek"¨. I tak jsme nakonec utkání ještě zdramatizovali. V 74.minutě naše druhá útočná lajna využila závaru, když Raďa S. nahrával Jarovi, ten skoro z první vystřelil na bránu, povyjetý brankář puk ještě vyrazil, Michal však stál dobře a puk dorazil do prázdné brány. Hned v 77.minutě jsme snížili na 4:5, když jsme napadáním vybojovali puk, Michal našel Jirku, ten vystřelil a Jara dorážel, opět do prázdné branky. Dále jsme sevřeli tým domácích, létalo to tam kolem tyček či do brankáře, gól jsme však již nevstřelili a nakonec jsme byli i rádi, že soupeř nevyužil svůj nájezd s gongem konce utkání.

Dnešní zápas byla hra nahoru dolů a oba týmy předvedly dobré výkony. "Miska vah" se dnes (oproti našemu minulému vzájemnému zápasu) přiklonila na stranu týmu z Heřmanic. Jinak zápas byl z obou stran velmi korektní a férový, za což nutno všem aktérům poděkovat.

Náš celý tým můžeme pochválit za bojovnost, s kterou jsme hráli až do konce a chtěli nepříznivý stav utkání stále zvrátit. I přes prohru jsme měli z utkání "dobrý" hokejový pocit.