11.kolo PO ML 2014-15 : NHÚ - HC Benetice 3:2

V sobotu 28.2.2015 v dopoledních hodinách jsme sehráli další zápas nadstavby play off PO ML 2014-15.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HC Benetice, tým který skončil na 3.místě v 1.lize po základní části.
S týmem z Benetic jsme v historii ML sehráli jen 4 utkání a to s výsledky 5:4, 1:4, 2:1 a 5:4.

První letošní zápas jsme odehráli poměrem 5:4.

Filip Radek
Komínek David
Strádal Radek (A)
Hlaváč Lubomír
Veselý Petr

NHÚ BALINKA - HC BENETICE 3:2 (1:2) - STATISTIKY - více zde

Ve slušném čase sobotního dopoledne jsme na led vstoupili po dlouhé době zase v kompletním počtu dvou pětek.

Po počátečním oťukávání se začal zápas odvíjet stylem nahoru dolů, útoky se střídaly ze strany na stranu a ohánět se museli především gólmani. Naším šancím chybělo malinko většího klidu při zakončení, a tak to byl soupeř, kdo udeřil. Ve 21minutě po rychlém protiútoku a kombinaci jsme prohrávali 0:1. O tři minuty později bylo ještě hůře, kdy nevinnou střelou za strany od kruhů soupeř zvýšil vedení o dva góly. Tento druhý zářez náš však nepoložil a tak se stále odvíjel zápas nahoru dolů. Za naši snahu jsme byli odměněni ve 27minutě, kdy po pěkné kombinaci v útočném pásmu po trase PetaV, Lubišák zakončoval nekompromisně JanN. Do konce třetiny už další gól nepadl a tak se šlo do kabin za stále otevřeného stavu.

Na začátku druhé třetiny se nám podařilo přežit dvě přesilovky soupeře, kdy jsme ho prakticky do žádné šance nepustili a stále tak drželi šance na zvrat utkání. Postupně jsme se začali více tlačit do soupeřova pásma, ten ale využíval každé šance k rychlým protiútokům. Čas neúprosně plynul a stále se nám nedařilo se stavem nic udělat. Štěstí se však tentokráte přiklonilo na naši stranu a v 71 minutě jsme zaslouženě vyrovnali. To opětovně JanN po pěkné kombinaci od Michala a Lubišáka dnes podruhé nekompromisně zakončil. Bylo vyrovnáno 2:2. I když se mohlo zdát, že stav by mohl vyhovovat obou stranám, stále se hrálo nahoru dolů a rozhodujícího gólu jsme se dočkali my, kdy v 75minutě se prosadil David po pěkné kombinaci celého našeho prvního útoku. Soupeř takový rychlý obrat nečekal a na konci se prakticky připravil o šanci na zkorigování dvojím vyloučením, tedy zápas jsme již v poklidu dovedli do vítězného konce.

MM

Co k zápasu dodat, ve vyrovnaném, rychlém a slušně hraném zápase i přes více našich šancí se štěstěna obrátila k našim hokejkám. Za dnešek není třeba nikoho vyzdvihovat, všichni si mákli na dno svých sil a zaslouží pochvalu.