12.kolo ML 2015-16 : NHÚ - Křižanov 6:2

12.kolo ML 2015-16.

V pondělí 7.12.2015 jsme odehráli další zápas ML, tentokrát již 12.kola sezóny 2015-16.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem Křižanova. S tímto týmem jsme v historii odehráli zatím jen jeden zápas a to s výsledkem 9:2 v náš prospěch.

NHÚ BALINKA - KŘIŽANOV 6:2 (1:1) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního zápasu jsme nastupovali v ideálním počtu dvou kompletních pětek. I bodová remíza nás zajišťovala postup do skupiny o baráž extraligy. Papírově jsme byli favoritem, i když víme, že se nám daří spíše proti týmům z horní části tabulky.

Utkání začalo neurovnanou hrou obou týmů, příliš krásný hokej to v úvodu zápasu nebyl, i když rychlostně to nebylo špatné. My jsme se snažili hrát, ale soupeř hodně bruslil, naši rozehrávku dobře zachytával a vyrážel k rychlým kontrům. Hra plynula stále bez gólu a my ne a ne se vyburcovat. A tak až ve dvacáté minutě přišlo lehké povzbuzení, to David při hře 4:4 vyjel s pukem z našeho pásma, vystřelil a střelu již gólově dorazil. Stav 1:0 nás uklidnil, další góly i přes šance však nepřicházely. Ve 30.minutě se podařil hostům protiútok a bylo srovnáno. Do konce první půle již žádný gól nepadl.

V šatně jsme nic nevymýšleli, všichni jsme věděli, že je potřeba výkon ještě zlepšit. Na led jsme vlétli již podstatně lépe a soupeře více přišpendlili do jeho obranného pásma. Ve 46.minutě se prosadil po buly Mildy v útočném pásmu opět David, když dorážel první střelu. V 55.minutě to bylo již 3:1, to nahrával David vpravo na křídlo, zde našel Milana, který střelou z první prostřelil gólmana. V 70.minutě snížil soupeř po trestném střílení při avizovaném faulu po nájezdu. V 72.minutě jsme se opět uklidnili, to Luboš z pravého křídla po kontru našel za sebou Tomáše, který střelou pod víko skóre navýšil. V 74.minutě to bylo již 5:2, to si vyměnil puk David z Honzou a akci zakončil při nájezdu blafákem do bekhendu. Skóre na 6:2 zakončil v 77.minutě Pepe, když prostřelil vše po závaru a nahrávkách od Mildy a Davida spoza branky. A poté již nastal jen závěrečný hvizd zápasu a naše vítězství 6:2.

Co říci závěrem, zápas jsme vyhráli asi zaslouženě, i když si uvědomujeme, že výkon nebyl ten pravý "ořechový". Soupeř statečně bojoval a hru nám hodně znepříjemňoval, herně jsme se zlepšili hlavně ve druhé půli. Jinak se zápas vedl v dobrém sportovním duchu a téměř bez kontaktů.

Z našeho týmu nutno pochválit všechny hráče, nadstandard však hlavně z hlediska bodového přísunu předvedli David s Mildou. Pochvala však patří všem klukům.