13.kolo ML 2015-16 : NHÚ - Bory 7:4

12 zápas ML 2015-16.

Dne 11.12.2015 jsme začali náš poslední zápas základní části ML, tedy 13.kola sezóny 2015-16.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem z Borů.

Zápasy s týmem Bory z naší historie skončily výsledky 12:2, 6:3, 10:2 a 14:0 pro NHÚ.

NHÚ BALINKA - BORY 7:4 (4:2) - STATISTIKY - více zde

V pátečním večerním čase jsme odehráli náš poslední zápas základní části letošní sezóny. Na zápas nás dorazilo nakonec deset lidí do pole a tak se šlo si ten hokej užít.

Úvod utkání se nesl v našem rychlém nástupu, již v šesté minutě jsme vyhrávali 2:0. Nejdříve ve 4.minutě vstřelil gól David, po nahrávce Honzy. No a v 6.minutě opět David, když střílel téměř do prázdné po průniku Michala a jeho nahrávce doleva před branku. V 11.minutě se ukázal i soupeř, který snížil po střele od modré. Ve 13.minutě to bylo 3:1, to Milda zachytil rozehrávku soupeře, popojel a střelou mezi betony prostřelil brankáře hostí. No a v 15.minutě dorážel Michal společnou akci a střelu Davida. V 17.minutě jsme dostali gól, nyní po dorážce střely od modré. Takže úvodní dvacetiminutovka celkem nahoru dolů. V průběhy dalších minut jsme byli sice lepší, soupeře sevřeli v jeho obranném pásmu, ale další gól již nepřidali. To hra Borů se soustředila kolem individualit, kteří se vydávali do brejků, většinou však bez zdárného konce. My jsme soupeře přehrávali hlavně v jeho obranném pásmu, hodně jsme se snažili kombinovat, hru až překombinovávali a tak se skóre již více v první půli, jak již bylo zmíněno, nenavýšilo.

V šatně bylo nálada celkem dobrá, zápas jsme měli ve svých "rukou". Sestavu jsme hlavně z hlediska testování do dalších zápasů lehce prohodili a šlo se na věc. V 50.minutě jsme navýšili na 5:2, to rozehrávku z našeho obranného pásma od Toma na modrou, kde posunul dopředu puk Jara, zužitkoval nájezdem Michal. Zakončoval blafákem, tento gól padl při naší přesilovce. V 61.minutě jsme využili další přesilovku, to po ose brácha,brácha v podání Pepe, Honza dorážel Tomáš poskakující puk do prázdné. A v 63.minutě to bylo již 7:2, střílel Pepe, v chumlu se nejlépe zorientoval Tomáš a žabičkou nad beton se nemýlil. Utkání běželo dále, my jsme lehce polevili a ukázal se i soupeř, který snížil na konečné skóre 7:4 v 67.minutě z protiútoku a téměř s hvizdem konce utkání po střele z mezikruhů či jak. Nakonec jsme si užili i gratulovačku našim fandům, kteří nás přišli podpořit, děkujeme.

I když jsme měli utkání pod kontrolou, tým Borů byl pro nás nepříjemný hokejový soupeř a utkání nebylo lehké. Výhra však byla zasloužená a i přes některé výpadky nebylo o našem vítězství, myslím, pochyby.

Nerad bych chválil někoho navíc, přece jen si zaslouží všichni ten svůj díl poskládané mozaiky. Pokud bych se na to však podíval bodově, nutno dnes vyzdvihnout Toma, Michala a Davida. Samozřejmě i všichni ostatní však zaslouží pochvalu.