13.kolo ML PO 2016-17 : NHÚ - Stránecká Zhoř 4:5

13.kolo PO ML 2016-17.

Ve středu v podvečer dne 22.3.2017 jsme odehráli náš další zápas ML 2016-17.

Na led proti nám vyjel letos potřetí tým ze Stránecké Zhoři.

Tým ze Stránecké Zhoři patří ke stálým účastníkům soutěže ML a s tímto týmem jsme v naší historii odehráli několik zápasů ML. Bilanci máme vyrovnanou a výsledkově vypadá takto 2:3, 2:4, 2:4, 0:3, 6:4, 4:0, 7:3, 9:2, 5:2, 5:5, 9:3, 6:8, 4:5, 7:1, 5:5, 5:1, 4:6.

Letošní zápasy jsme odehráli poměrem 5:1 a 4:6.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

Filip Radek
...

..

NHÚ BALINKA : STRÁNECKÁ ZHOŘ 4:5 (2:2) - STATISTIKY - více zde

Do utkání jsme nastoupili v plném počtu deseti hráčů v poli. A byl to dnes zápas o vedoucí pozici v nadstavbě 16-17.

Prakticky ihned od začátku jsme na soupeře vlétli a přišpendlili ho do svého  obranného pásma. A začali se rodit i šance, bylo však jasné, že překonat dnes vypůjčeného brankáře hostí bude pro nás těžký oříšek. My jsme několik výrazných šancí nevyužili, za to soupeř hned z první nám ukázal jak skórovat. To běžela 9.minuta a střela od modré zasvištěla pod víko. Ráz utkání byl stále stejný, my bušili, soupeř se občas vydával do kontrů, i tak jsme se však museli míti na pozoru. V 16.minutě to bylo již 0:2, to soupeř využil rychlý přechod do protiútoku. My jsme se dále trápili v proměňování šancí, až přišla 29.minuta a po akci michala s davidem to byl david, který skóroval zleva mezi betony. A hned minutu poté jsme vyrovnali, byl to opět david, který zakončoval krásnou akci téměř na jeden dotek, když puk posílal po vyšachování do prázdné po nahrávkách honzy a michala. Do konce první půle i přes naši převahu další góly nepadly.

Do kabiny jsme šli s vědomím, že jsme byli sice lepším týmem, ale mnohem efektivnější byla Stránecká Zhoř. Obraz hry se ve druhé půli nezměnil, bylo to stále stejné "představení". Ve 47.minutě jsme opět prohrávali, to po buly v našem pásmu a střele jsme nezachytili dorážku. V 53.minutě jsme vyrovnali na 3:3, když po závaru v útočném pásmu si vyměnil puk milda s mirou a téměř z nemožného úhlu vystřelil pod víko. Bohužel hned po buly v 54.minutě to bylo zase o gól, na 3:4 zvyšovali hosté po střele za modrou. No a v 59.minutě to bylo již 3:5, když jsme si srazili nešťastně puk do branky, nutno podotknout, že soupeř vyrazil do rychlého kontru a my jsme se snažili zabránit gólu. Stav 3:5 byl hrozivý a tak jsme všechny síly vrhly do útoku, branka hostí však byla pro nás zakletá. Lehce odčarovat umění hostí se nám podařilo při přesilovce v 67.minutě, když gól střílel milda, opět pod víko, nahrávali mira a raďa. Do konce zápasu jsme se snažili, hra byla však již rozkouskovaná a tým stránecké ještě zabral a tak se nám nakonec nepodařilo zápas zvrátit.

Co k zápasu dodat, myslím, že jsme byli herně lepším týmem, na střely a šance to bylo minimálně na dva zápasy, ale naše produktivita bohužel tomuto neodpovídala. Soupeře nutno pochválit za výbornou taktiku, na nás to poslední zápasy umí a navíc musíme pogratulovat týmu Stránecké k vítězství a i k vedení v tabulce nadstavby.

Nutno i přes prohru pochválit všechny hráče, všichni se snažili, makali a bohužel někdy to i přes dobrý výkon nevyjde. Dalo by se říci, byl to zápas "blbec". Ale to je normální, je to jen sport, zdraví je důležitější a tak snad příště bude výsledkově lépe. Sportu zdar a hokeji zvlášť.