13.kolo PO ML 2014-15 : NHÚ - HCF Dráhy 7:3

Náš další zápas nyní 13.kola PO ML 2014-15.

V sobotu 14.3.2015 jsme odehráli další zápas PO 2014-15.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HCF Dráhy, tedy spřáteleným týmem, na ledě se setkáváme velmi často a to jak v rámci ML či PÚ.

Pro úplnost statistik, s týmem Dráhy máme z předchozích roků tuto bilanci přátelských zápasů (2:2, 4:8, 7:5, 7:5, 2:4, 8:0, 5:1, 6:3, 5:6, 3:7, 8:7, 2:5, 1:3, 7:3) a zápasů městské ligy (4:2, 1:3, 9:1, 4:1, 0:1,4:4, 2:0, 2:7, 11:3, 3:5, 4:4, 0:10, 2:2, 6:3). Tedy statisticky 27 zápasů s poměrem 14 výher, 4 remízy a 11 proher.

Letošní první zápas, přátelský, jsme odehráli poměrem 7:3, druhý již ML jsme vyhráli 6:3.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu, hráli jsme dnes v hojném počtu.

Filip Radek
Strádal Radek (A)
Mucha Jaromír (C)

NHÚ BALINKA : HCF DRÁHY 7:3 (3:2) - STATISTIKY - více zde

Do dalšího zápasu PO ML nadstavby jsme nastoupili na led proti týmu HCF Dráhy. Při sobotním dopoledne se nás sešlo deset hráčů do pole a to ještě byli v záloze "nemocný" Milda a "absentující" kapitán Mirda.

Od úvodních minut jsme na tým HCF vlétli a začali si okamžitě vytvářet šance. Prvních dvacet minut to byla hra na jednu branku. Šance jsme sice zahazovali, ale i tak se nám podařilo vstřelit první gól, to střílel od modré Pepa "Zelenej" a snajpr Michal dorážel. Další šance a tutovky jsme nevyužili a tak začal vystrkovat "růžky" i soupeř, který nastoupil na led jen v osmi hráčích do pole. Naši chybu v rozehrávce tým HCF ve 20.minutě potrestal střelou nad betony dnes Radka v naší bráně. V těchto chvílích byl na nás vidět útlum a tak se nebylo čemu divit, že ve 27.minutě jsme již prohrávali. Gól jsme obdrželi při našem oslabení střelou od modré. Na konci první půle jsme se opět vrátili do zápasu a ve 32.minutě opět Míša skóroval. Nyní při naší přesilovce předvedli skvostnou souhru "Ucháč", "Komajs" a Michal dorážel již téměř do prázdné. Hned ve 36.minutě Michal zkompletoval hattrick, to zachytil Honza puk, našel Míšu a ten prostřelil vše. Do šaten jsme tedy odcházeli nakonec za našeho vedení.

V kabině jsme přemýšleli, jak utkání nezdramatizovat, přece jen jsme byli lepším týmem a bylo by škoda si ujít šanci na vítězství. To se však stále nerodilo lehce. Sice jsme do soupeře stále bušili, ale pojistkový gól nepřicházel. Nakonec jsme se dočkali a v 51.minutě se ukázali Necidovci, když Honza na modré zastavil puk, povystřelil a Pepa "jen" nastavil hokejku a změnil směr střely do sítě. V 54.minutě jsme vedli již 5:2, to Jara zachytil rozehrávku obránce a nedal blafákem do bekhendu brankáři šanci. V 57.minutě opět Jara po vyslání vpřed od Lubina projel od červené až brance domácích, Radek N. dobře vylákal forčekujícího obránce na sebe a tak dnes náhradní kapitán mohl pohodlně zavěsit pod víko. Poté jsme opět trošku polevili a více puk tahali než-li si přihrávali a tak jsme při naší přesilovce dokonce čelili trestnému střílení. Radek v naší bráně se však vyznamenal, betony stáhl zavčas k sobě. V 69.minutě dal o sobě vědět opět Pepé, když si vyjel až z našeho obranného pásma a uklidil puk nad beton brankáře domácích. Do konce utkání jsme přežili ještě pár šancí soupeře i s troškou štěstí, dokonce i přesilovku 5:3, gól jsme však nakonec inkasovali při našem standartním oslabení. To však byl již konec, takže jsme zasloužené vítězství 7:3 v kabině patřičně "oslavili".

Dnes jsme byli dle mého názoru lepším týmem a soupeře udolali hlavně fyzičkou a i hokejovostí. I když jsme spoustu dalších šancí zahodili, už samotné vítězství je příjemné a počítá se.

Rád bych vyzdvihl Michala, přece jen hattrick se nedává každý den. No a na ostatní nemůžu zapomenout, předvedli jsme mazácký výkon ve všech řadách.