13.kolo PO ML 2017-18 : NHÚ - KŘIŽANOV 2:8

13.kolo nadstavby ML 2017/18.

V neděli 27.03.2018 jsme odehráli náš další zápas ML sezóny 2017-18.

V tomto 13.kole nadstavby nás čekal zápas s týmem Křižanova.

S tímto soupeřem jsme odehráli zatím 9 zápasů a to s výsledky 9:2, 7:2, 1:4, 2:2, 1:4, 2:2, 7:5, 5:7 a 6:2.

První letošní zápasy jsme odehráli s výsledky 5:7 a 6:2.

...
..
..
..
..

NHÚ BALINKA : KŘIŽANOV 2:8 (1:2) - STATISTIKY - více zde

V neděli téměř s koncem sezóny, tedy v březnu, nás čekal další těžký zápas, proti nám vyjel tým z Křižanova. Pokud bychom dnes alespoň remizovali, měli bychom jisté prvenství v nadstavbové části. Na led jsme dnes nastoupili v lehce oslabenější sestavě v devíti hráčích v poli, marodka je znát.

V úvodu utkání jsme zůstali asi v šatně, hned v první minutě jsme inkasovali gól po špatné rozehrávce z našeho obranného pásma. Hned na to, ve 2.minutě, však vyrovnával david střelou přes obránce, do brejku mu nabil honza. Hra plynula dále, byl to rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Soupeř byl velmi nepříjemný, žádný puk nebyl pro něj ztracený a tak nebyl ani žádný čas na naše "mazlení" s pukem. V 15.minutě se tým z Křižanova ujal vedení, gól padl z rychlého protiútoku, když nás soupeř přečíslil a dorážel první střelu. Do konce první půle už žádný gól nepadl, tutovky však byly na obou stranách. Herně to možná vypadalo na mírnou převahu hostí, hlavně v úvodní dvacetiminutovce, na šance to bylo však vyrovnané a gólově 1:2.

V šatně jsme se snažili povzbudit a bylo nutné náš výkon ještě lehce posunout, abychom dosáhli alespoň na bod. Na soupeře jsme po počáteční oťukávačce vlétli a chvíli ho přišpendlili do jeho obranného pásma. A ve 45.minutě jsme vyrovnali na 2:2. To po buly od mildy, střílel jara, který vyražený puk poté dorazil mezi betony brankáře hostí. V této fázi utkání jsme byli na "koni" a skóre jsme mohli i překlopit na naši stranu. To se nám bohužel nepovedlo, nejenom naší nemohoucností, nutno pochválit i brankáře hostí, který hodně "čaroval". No a přišla 55.minuta, to se chytly do potyčky david s jedním ze soupeřů, který to herně hodně "hrotil" a oba dostali tresty, které překročily čas 80.minut. To pro nás znamenalo nejenom herní oslabení, ale hru chvíli dokonce v sedmi, poté v osmi v poli. Ještě chvíli jsme odolávali i v lehkém herním chaosu, ale v 61.minutě soupeř už využil svoji přesilovku na skóre 2:3. To byl zlom v utkání, ještě jsme se sice snažili, ale síly docházely, psychika byla také nahlodána. A tak nám soupeř to tam začal pomalu "sypat". V rozmezí 70.minuty až 79.minuty jsme inkasovali postupně na 2:4 až 2:8 a na ledě už existoval jen jeden tým. Nakonec jsme byli rádi i za konečný hvizd, který ukončil naše desetiminutové totální trápení.

V dnešním zápase jsme hráli bohužel jen cirka 60 minut, poté jsme herně a fyzicky odešli. Soupeř nás poté jednoznačně přehrál a vítězství si zasloužil. Gratulace klukům do Křižanova.

Z našich hráčů nutno vyzdvihnout snad všechny ty kluky, co vůbec dnes přišly, za příkladnou bojovnost a maximum, které jsme mohli v dané chvíli předvést na ledě. Je to jen prohra, příště to bude určitě lepší, nemá cenu se v tom nějak více "babrat".