14.kolo PO ML 2015-16 : NHÚ - SK VÍDEŇ 3:7

Náš poslední zápas sezóny 2015-16 v ML.

V úterý 29.února 2016 jsme nastoupili k našemu poslednímu ligovému zápasu sezóny ML 2015-16.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem SK Vídeň.

Pro úplnost statistik, tým Vídně každoročně patří v ML k těm lepším či nejlepším. S tímto týmem máme z předchozích ročníků ML bilanci (4:2, 1:4, 3:1, 0:4, 3:7, 4:2, 5:2, 3:3, 3:1, 2:5, 5:6, 3:6, 5:6, 1:5, 1:4, 2:2, 6:6, 4:9, 5:7, 2:7).

NHÚ BALINKA : SK VÍDEŇ 3:7 (0:5) - STATISTIKY - více zde

K našemu poslednímu zápasu ML sezóny 15-16 se nás sešlo na začátku utkání jen sedm hráčů do pole. Soupeř na tom byl sice lépe, o tolik zase však tak nešlo a tak jsme se těšili na pěkné zakončení, myslím, že celkem úspěšné sezóny.

Úvod utkání se odehrával v režii hostí, tedy jak celá první půle. My jsme se nemohli nějak rozjet, asi jarní únava byla již znát. V 1.a 3.minutě to bylo již 0:2. První gól  po naší nekoncentrovanosti, druhá branka po chybě v rozehrávce. Soupeř proti nám létal, my jsme byli hodně pasivní. V 5.minutě jsme dostali další gól, nyní po střele z kruhů. Poté se hra trochu uklidnila a tak jsme se i občas dostali k brance soupeře. V 27.minutě jsme dostali gól na 0:4, ve 35.minutě dokonce na hrozivých 0:5. To vypadalo na ručník, hráli jsme však tak, na co jsme měli. A poté se šlo již do kabin.

V šatně jsme se snažili povzbudit, i když bylo skóre v náš neprospěch, hlavně nedostat nějaký ten výprask na konci sezóny, zbývalo posledních 40 minut a tak bylo nutno tomu dát všechno. Přišel Jara a tak nás bylo vepředu alespoň o jednoho hráče více na střídání. V úvodu druhé půle jsme se snažili a hra byla již více koukatelná, snad i naším přičiněním a nejenom soupeřovým polevením. Hra byla vyrovnaná a šance se rodily rovnoměrně na obou stranách. Ve 47.minutě jsme dostali gól na 0:6 po přečíslení. Vzpamatovali jsme se brzy a ve 49.minutě se nám podařilo snížit na 1:6. To Jara vyslal do kontru Michala a ten svůj nájezd zprava zakončil čistým průstřelem. V 59.minutě se nám podařila téměř na chlup stejná akce, opět vysunutí Jarou Michala do nájezdu, Michal tentokrát zakončil blafákem do bekhendu brankáře. No a v 62.minutě zase nájezd, nyní vyslal Michala Raďas S. a Michal zakončil podobně jak při prvním gólu, tedy nechytatelně střelou. Góly nás hodně zvedly a bušili jsme na branku týmu SK. Michal měl dokonce ještě možnost využít čtvrtý nájezd, to by jsme však chtěli asi moc a tak jsme nakonec inkasovali my. Bylo to téměř s hvizdem rozhodčího, tedy v 79.minutě, gól padl po naší chybě v rozehrávce spoza branky. Nakonec tedy skóre 3:7, které nevypadá na papíře alespoň tak hrozivě.

S koncem utkání byly předány oběma týmům ještě poháry za umístění a vyhlášen i nejužitečnější hráč sezóny, což byl hlasováním z našeho týmu zvolen David, blahopřejeme, určitě si to zasloužil za výkony po celou sezónu.

Za dnešní zápas  přes prohru pochválit nutno všechny hráče, kteří nakonec přišli a zakončili naši celkem úspěšnou sezónu.

Jinak bych ještě rád zdůraznil Míšův hattrick, všechna čest za dnešek i celou sezónu, 32 gólů to je pěkný "zářez".