15.kolo PO ML 2014-15 : NHÚ - SK Mostiště 1:9

Zápas 15.kola PO ML 2014-15.

V neděli dne 15.3.2015 ve večerních hodinách jsme odehráli náš další zápas ML 2014-15.

V tomto 15.kole nadstavby nás čekal zápas s týmem z Mostišť.
Tým SK se drží na prvním místě nadstavby a dnes mohl udělat pojistku za postupem do extraligy, kam určitě patří.

Naše první letošní utkání jsme prohráli poměrem 1:10.

3.Útok

NHÚ BALINKA - SK Mostiště 1:9 (0:4) - STATISTIKY - více zde

Na dnešní utkání jsme se dostavili v dostatečném počtu, přemluvili jsme i nemocného Mildu a tak jsme mohli nastoupit dokonce v počtu tří útoků. Jak je zvykem, na tým SK se přišla podívat opět početná divácká kulisa, dnes dokonce i v hojnějším počtu než v prvním zápase a fanoušci byli opět slyšet.

Úvod zápasu jsme chtěli držet puk hlavně daleko od naší branky, bohužel, i když jsme se snažili, bylo poznat, že tým SK je o úroveň výš. Tlaku jsme odolávali až do 10.minuty, kdy jsme inkasovali po závaru v našem obranném pásmu po střele od modré. Bojovnost nám nechyběla, oproti minule jsme se i herně zlepšili, bohužel jsme se opět nevyvarovali zbytečných chyb. Jedna z nich přišla ve 20.minutě, když jsme inkasovali při naší přesilové hře. Naproti tomu nám tým SK ukázal, jak se hrají přesilovky a ve 32.minutě to bylo v našem oslabení již 0:3. Do šatny nám tým SK přibalil ještě jeden dáreček, nyní po závaru před naší brankou, když jsme nebyli schopni vyhodit puk z našeho obranného pásma.

O přestávce nebylo co vymýšlet, i tak jsme však proházeli útočné lajny. Efekt sice nebyl "kdovíjaký", herně jsme se však možná zase o trochu zvedli. Bohužel ve 57.minutě jsme inkasovali již druhý gól při naší přesilovce (předtím jsme měli dokonce početní výhodu 5:3) a dvě minuty poté nám soupeř opět ukázal, jak přesilovky využívat. Stav 0:6 navýšil tým SK v 64.minutě po rychlém kontru. V 72.minutě jsme vstřelili gól i my, to náš rychlý protiútok zakončil David blafákem do bekhendu. Do brejku Davida vyslal Michal. V 73.minutě navýšil soupeř skóre na konečné skóre 1:8, to jsme po vstřelení našeho gólu hned po buly inkasovali. Na konci utkání jsme mohli utkání ještě kosmeticky upravit, chybělo málo, na utkání však tento moment neměl žádný vliv a tak si tým SK mohl vychutnat podporu svých fanoušků a i závěrečnou děkovačku.

Co k zápasu dodat, soupeř byl o hodně hokejovější a jen bojovnost na lepší výsledek dnes nestačila.

Blahopřejeme týmu SK k postupu do EML a zároveň zdravíme i fanoušky SK, kteří jsou chloubou hokejistů z Mostišť.