17.kolo PO ML 2014-15 : NHÚ - SPL Radostín n.Osl. 2:9

Náš předposlední zápas ML 2014-15.

V úterý dne 24.3.2015 ve večerních hodinách jsme odehráli náš další zápas ML 2014-15.

V tomto předposledním kole nadstavby nás čekal zápas s týmem z Radostína nad Oslavou.

Celková naše bilance s týmem SPL je následuující, výsledkově to v zápasech vypadalo takto (ML 5:3, 4:1, 2:2, 4:0, 2:3, 3:1, 1:3, 1:10, 7:3, 11:6, 3:14, 1:4).

Letošní zápasy jsme prohráli poměrem 3:14 a 1:4.

Filip Radek

...

NHÚ BALINKA - SPL RADOSTÍN N/OSL 2:9 (2:4) - STATISTIKY - více zde

Začátek zápasu v pracovním týdnu a už předzápasové prognózy dávaly znát, že budeme mít co dělat se zase sejít. Nakonec nás bylo devět do pole, což je docela ještě dobrý počet na dvě lajny a tak se šlo na věc.

Úvod utkání se odehrával před naší brankou, to jsme hned v úvodu měli i více než štěstí. Postupně jsme hru vyrovnávali, na týmu SPL však bylo znát, že je přece jen hokejovější a po právu se nachází v horních, nejvyšších, příčkách tabulky. V 7.minutě jsme inkasovali gól po střele od modré a dorážce do prázdné branky. Hned minutu poté se nám podařilo vyrovnat, to se předvedla druhá lajna, když jsme založili protiútok, Jara nabil Radkovi N. a ten svůj nájezd nadvakrát zakončoval do prázdné branky. Bohužel remízový stav vydržel jen do 10.minuty, to jsme inkasovali zbytečně po střele od modré. Dále se odehrávala urputná hra, avšak stále byla zřetelná mírná převaha hostí, kteří Radka v bráně a naši obranu neustále zaměstnávali. Ve 21.minutě jsme inkasovali na 1:3, to po buly v našem pásmu střílel a následně dorážel útočník soupeře. Ve 30.minutě jsme opět snížili, když naše první komando předvedlo skvostnou akci na jeden dotek po ose Honza, Michal a Milda. Ten zavěsil z první pod horní tyčku. Bohužel opět jsme nestačili zastavit naši euforii a hned ve 31.minutě to bylo zase o dva góly. Na 2:4 zvyšoval z protiútoku soupeř. Více se v první půli už neudálo.

O přestávce nebylo co vymýšlet, taktika zůstala stejná, stále jsme měli tým SPL na dosah. Druhá půle, alespoň v počátku byla vyrovnanější, jezdilo se nahoru dolů. Stále se nám však nedařilo vstřelit další gól a tak se činili nakonec hosté. Ve 47.minutě jsme udělali chybu v rozehrávce, soupeř jednoduše trestal. V 54.minutě to bylo již 2:6 a bylo o zápase rozhodnuto. My jsme nyní hru zcela otevřeli, nevyužili i několik tutovek a za to nás soupeř dokonale trestal. V 58.minutě opět protiútok a gól na 2:7. V 75.minutě téměř s ukončením oslabení jsme dostali další zářez na 2:8. A nakonec na konečných 2:9 zvyšoval soupeř z akce nedáš dostaneš, po dorážkách odražených střel a nepokrytí hráčů.

Co k zápasu dodat, dnes jsme si sice mákli na dno svých sil, avšak proti nám stál výborný soupeř, na kterého jsme jednoduše neměli. Nezbývá než soupeři k výhře pogratulovat a poděkovat i oběma týmům za férovou hru, kéž by se takto odehrávalo každé utkání.