2.kolo ML 2013-14 : NHÚ : HC F-DRÁHY 2:2

Náš druhý mistrovský zápas ML ročníku 2013-14.

Ve středu 9.10.2013 jsme v podvečerních hodinách odehráli druhé letošní utkání ML 2013-14.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HC F-Dráhy, tedy spřáteleným týmem, na ledě se setkáváme velmi často a to jak v rámci ML či PÚ.

Pro úplnost statistik, s týmem Dráhy máme z předchozích roků tuto bilanci přátelských zápasů (2:2, 4:8, 7:5, 7:5, 2:4, 8:0, 5:1, 6:3, 5:6, 3:7, 8:7, 2:5) a zápasů městské ligy (4:2, 1:3, 9:1, 4:1, 0:1,4:4, 2:0, 2:7, 11:3, 3:5, 4:4, 0:10). Tedy statisticky 23 zápasů s poměrem 12 výher, 3 remízy a 10 proher.

Letošní první zápas, přátelský, jsme odehráli poměrem 1:3.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu, hráli jsme dnes v hojném počtu.

NHÚ BALINKA : HC F-DRÁHY 2:2 (2:1) - STATISTIKY - více zde

Hned tři dny po prvním mistrovském zápase jsme odehráli další zápas ML, dnes už byla účast našich hráčů poměrně hojná a tak trenéři měli dokonce dilema, jak hráče vůbec naskládat do sestavy. To soupeř přijel či přišel jen v devíti hráčích včetně brankáře, takže po fyzické stránce na konci zápasu jsme byli na "koni".

Hned na začátku utkání jsme po úvodním oťukávání inkasovali gól. To běžela 4.minuta a nezachytili jsme kontr po levé straně, střelu nad beton Kája již nezpacifikoval. Na ledě se dále odehrávala pravá hokejová bitva, kde se hlavně brankáři měli co ohánět. Postupem času jsme získávali herní převahu, soupeř se hodně spoléhal na rychlé protiútoky. Ve 25.minutě jsme vyrovnali, to si vyjel s pukem Míša N. a střelou od modré vymetl roh branky týmu HC. Hned dvě minuty poté jsme již vedli, to po souhře Pepy N. s Davidem dorazil David odražený puk od brankáře. Stav 2:1 pro nás vydržel až do konce první půle, soupeři nepomohlo na vstřelení gólu ani vydatné povzbuzování bubeníka s fanoušky. Oba brankáři předváděli vynikající výkony a zabránili spoustě dalších šancí.

Do druhé půle jsme stáhli hru na dvě kompletní formace, přece jen hra byla neurovnanější a chtěli jsme hlavně utkání dotáhnout do vítězného konce. Celá druhá část zápasu se podobala té první, my tlačili, soupeř hrál na kontry a hlavně mu ubývaly síly. My jsme se předháněli v zahazování šancí a ne a ne vstřelit rozhodující gól. Brankáři se stále vyznamenávali. Až přišla poslední pětiminutovka a náš tým předvedl, jak se dá darovat bod soupeři. "Deja vu" se opět potvrdilo, to když jsme čtyři minuty před koncem měli dokonce přesilovku 5 na 3, poslední minutu zápasu 5 na 4. Tak moc jsme se honili za vstřelením gólu, naši obránci místo bránění snad asi "útočili" a bohužel po vyhození puku z vlastního obranného pásma k naší brance využil našláplý útočník soupeře naší hrubky a svůj nájezd zakončil zasunutím puku mezi betony Karla. Stav 2:2 už těch pár sekund vydržel do konce.

Co k zápasu dodat, výsledek je nakonec spravedlivým vyústěním hry obou týmů. My jsme byli potrestáni ztrátou bodu za svoji neefektivní koncovku.

Z našich hráčů nutno pochválit Káju v naši brance, chytal výtečně.