2.kolo ML 2014-15 : NHÚ - SK OMEGA 0:14

2.zápas ML 14-15.

V neděli dne 5.10.2014 ve večerních hodinách jsme nastoupili k našemu již druhému zápasu letošní sezóny EML ledního hokeje ve Velkém Meziříčí.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem z TOP EML a tedy dalším aspirantem na nejvyšší mety. Dnes se proti nám postavil tým SK Omega  Velká Bíteš.
Tento tým jsme v soutěži ML potkali na ledě naposledy před čtyřmi roky, dnes to tedy byla pro ná obnovená premiéra.
S týmem SK jsme se v minulosti potkávali na ledě často, naše vzájemná utkání vypadala takto : 1:4, 7:3, 9:5, 7:3, 6:4, 2:3, 6:5, 5:3, 5:2, 2:6, 3:11, 1:5, 1:6, 2:8, 1:7, 1:14, 1:2, 4:1, 2:5.

Filip Radek

Cink Lubomír (1/2 zápasu)

NHÚ BALINKA : SK OMEGA VB 0:14 (0:7) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního zápasu jsme nastoupili v hodně nekompletní sestavě, po všech omluvenkách a následných přemlouvání hráčů se nás nakonec sešlo alespoň sedm do pole. Začátek tedy nic moc. Na led proti nám vyjela horda "nadržených" hokejistů z Omegy VB, takže vyhlídky nebyly vůbec růžové.

Od začátku zápasu se hrál svižný hokej, ale hlavně před naší bránou. Úvod utkání jsme tak nějak ještě přežili, ale postupně se začaly útočné akce hostí kupit a kupit a zároveň i góly v naší síti přibývat. Radek v naší bráně a všichni naši hráči se stále snažili, ale na soupeře jsme jednoznačně neměli. Sami jsme si šanci prakticky nevypracovali a tak jsme se nemohli divit, když jsme po půli prohrávali hrozivých 0:7. Bohužel na gól nám nepomohla ani naše přesilovka 5:4 po dobu pěti minut.

O přestávce nebylo ani co říci, důležitější bylo, že se přišel na hokej podívat Luboš, vrátil se pro brusle nám pomoct a tak po dvou sezónách klidu opět vyjel na led v zápase ML. Tímto jsme si mohli alespoň trochu oddechnout a rozvrhnout síly do druhé půle. Ta se nesla opět v režii SK a góly narůstaly stejnou geometrickou řadou. Konečné skóre znělo tedy 0:14, což je jedna, ne-li největší prohra historie NHÚ.

Soupeř byl někde jinde a skóre odpovídá průběhu zápasu. Škoda, že se nás sešlo tak málo, s takovouto účastí toho moc bohužel v EML nepředvedeme. Jinak samotný hokej byl férový, až na nešťastný zákrok na Mildu, který to bohužel odnesl hodně "bezzubě".