2.kolo ML 2017-18 : NHÚ - MĚŘÍN 8:3

2.zápas ML 2017-18.

V pondělí 9.10. ve večerních hodinách jsme sehráli další zápas ML, tentokrát 2.kola ML 2017-18.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem Měřína. S tímto týmem se na ledě setkáváme velmi často a to nejen v rámci ML, ale i v přátelských či tréninkových zápasech. Všichni aktéři se tedy určitě těšili na dobrý a svižný férový hokej.

S tímto týmem se setkáváme na ledě již dlouho, naše bilance je téměř  vyrovnaná a výsledkově to v zápasech vypadalo prozatím takto : ML 1:2, 8:3, 0:0, 3:2, 0:3, 2:1, 4:4, 2:5, 6:3, 4:8, 4:6, 10:6, 4:4, 7:4, 4:6, 4:0.

Zápasy minulé sezóny jsme odehráli se skórem 7:4, 4:6 a 4:0.

NHÚ BALINKA - MĚŘÍN 8:3 (2:0) - STATISTIKY - více zde

Do zápasu jsme nastoupili 10lidech do pole, tedy v plném počtu. Očekával se vyrovnaný zápas, sestavu jsme tedy vyladili defenzivněji a šlo se na věc.

Od prvního buly se nekonaly žádné taktické manévry, oba týmy do toho šly naplno, tedy hra se přelévala nahoru dolů. I přes velké nasazení na obou stranách, byla hra plná nepřesností. I tak si však oba týmy šance vytvářely, gólmani však stály na svých místech. V polovině první půlky jsme provedli lehkou změnu v centrech útoků a to se nakonec projevilo jako výborný tah. Soupeře jsme začali lehce přehrávat a také se dočkali prvního gólu.  V 28. minutě se nám podařilo využít přesilovou hru, kdy do prázdné branky doklepával puk RadaN. Když předtím akci rozjel Tomáš s Davidem. Prakticky vzápětí se dostalo šance přesilové hry i soupeři, avšak radost se přelila opět na naši stranu, kdy si z našeho pásma vyjel Tomáš a prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě, běžela 33. minuta. Do konce třetiny už zůstal stav nezměněn a šlo se do kabin. Do druhé půlky se přenášel i trest za vyloučení v samém závěru poloviny.

Na taktice nebylo třeba cokoliv měnit, stále zkusit hrát svůj celoplošný hokej plný bruslení. Nenechat soupeře pokud možno snížit, tedy hlavně si ohlídat pokračující přesilovku soupeře. Na led jsme však vkročili s duchem jinde a prakticky z vhazování po 10sekundách bylo sníženo.  Inkasovaný gól nás ale nakopl a za další 2 minuty jsme již vedli opět rozdílem 2 gólů. Prosadil se střelou PepaN po akci Milana s Tomášem. Nastalo opět uspokojení, kdy nás soupeř přitlačil. Po jedné z našich hrubých chyb jsme v 48. minutě inkasovali a měli soupeře opět na dohled, stav 3:2. V této fázi byl zápas opět otevřený a akce včetně šancí se přelévaly z jedné strany na druhou.  Po jedné z dalších chyb se podařilo ukořistit puk Milanovi a zvýšil na 4:2 v 52. minutě.  I přes dvougólový rozdíl se na hřišti bojovalo o každý kousek ledu. V 63. minutě nabil David Tomášovi, který završil svůj parádní večer druhým gólem a tím zvýšil náš náskok na 5:2. Tímto stavem došlo na našich hokejkách k uklidnění a soupeř jakoby se smířil s dnešní prohrou. Postupně jsme tedy přebrali otěže zápasu a skóre i navýšovali. V 67. minutě PepaN střelou po nahrávce od Milana. V 71. minutě si David napadáním sám vybojoval puk a navýšil skóre již na 7:2. Ihned vzápětí ihned po vhazování jsme opět spali a soupeř snížil na 7:3. Konečnou podobu výsledku završil v 78. minutě Pepa střelou od modré, který tím upravil skóre na 8:3 a završil svůj dnešní výkon hattrickem.

MM

Nutno dnes pochválit celý tým podpořený gólmanem. Na hře byla sice znát nerozehranost se spoustou nepřesností, ale makalo se na 100%. Jinak je, třeba vyzdvihnou výkon Tomáše, který byl prakticky u všeho a PepuN, který se zaskvěl hattrickem.  Soupeři musíme poděkovat za slušně odehranou partii.