2.kolo ML 2018-19 : NHÚ - MĚŘÍN 5:4

2.kolo ML18-19.

V pátek 2.10. ve večerních hodinách jsme odehráli druhý zápas sezóny ML 18-19 a to proti týmu Měřína.

S tímto týmem se setkáváme na ledě již dlouho, naše bilance je téměř  vyrovnaná a výsledkově to v zápasech vypadalo prozatím takto : ML 1:2, 8:3, 0:0, 3:2, 0:3, 2:1, 4:4, 2:5, 6:3, 4:8, 4:6, 10:6, 4:4, 7:4, 4:6, 4:0, 8:3, 9:1 a 5:0.

Minulou sezónu jsme vyhráli všechny zápasy a to 8:3, 9:1 a 5:0.

NHÚ BALINKA - MĚŘÍN 5:4 (2:2) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního utkání s týmem Měřína, který byl v téměř kompletní sestavě, jsme nastoupili pro mnoho omluvenek pouze v počtu 7 hráčů. Navíc gólman Radek nastoupil s více jak roční pauzou. Tým Měřína na nás vlétl s plným sebevědomím, my jsme se snažili spíše narušovat jejich rozehrávky a příliš se netlačit do předu, tedy spíše šetřit síly. První půle byla celkem vyrovnaná, po dvou brankách Milana a jedné přihrávce od Radka Novotného jsem šli do šaten za nerozhodného stavu 2:2. V šatně jsme se upozornili na předchozí chyby, kdy jsme si jednu branku dali vlastně sami, když jsme si tečovali nastřelený puk do vlastní brány. Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako první, akorát tým Měřína už nedotahoval skóre jako v první půli, ale ujal se vedení 3:2, když jsme si opět tečovali puk do vlastní brány. Na 3:3 srovnával Milan po nájezdu a nahrávce od Jiřího. Pak po krásné individuální akci navyšoval Radek Novotný na 4:3. Vedení nám však dlouho nevydrželo a opět jsme inkasovali. Vítězství jsme strhli na naši stranu až po nejhezčí akci utkání, kdy Radek Novotný naservíroval krásnou přihrávkou Jiřímu Jeldovi puk na dorážku. Vedení jsme již ubránili a za stavu 5.4 v náš prospěch jsme odcházeli do šaten. Nutno pochválit za obětavost a bojovnost celý tým.

Tak první letošní výhra dokonce jen v sedmi lidech v poli, všechna čest kluci. Nutno pochválit za obětavost a bojovnost celý tým, všichni makali nadoraz a odměna byla sladká, díky kluci.