2.kolo ML 2019-20 : NHÚ - Bory 9:4

2.kolo ML19-20.

Ve 2.kole ML19-20 nás čekal zápas s týmem z Borů.

Zápasy s týmem Bory z naší historie skončily výsledky 12:2, 6:3, 10:2, 14:0, 7:4, 6:4 ,8:4, 12:2, 10:0, 12:1, 11:3, 8:2, 8:3 a 10:2 pro NHÚ.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu na tyto formace:

Strádal David
Rous Dominik
Rous Petr ml.

NHÚ BALINKA - BORY 9:4 (3:2) - STATISTIKY - více zde

Dnes jsme se sešli v desíti lidech, takže se hrálo přece jen lépe. Tým z Borů je vždy houževnatý soupeř a tak se dal předpokládat hokej s celoplošným bruslením.

Úvod zápasu byl takový oťukávací a bylo znát, že je ještě začátek sezóny. Hra byla vyrovnaná, šancí poskrovnu. Když nás soupeř začal tlačit před naši branku, podařila se nám skvělá tříminutovka, kdy jsme utekli do vedení 3:0. Nejdříve ve 25.minutě po buly a střele od modré v podání miry, tečoval puk radan. Minutu poté opět zvyšoval radan po kontru a nahrávce miry a petra. No a třetí gól vstřelil peťa, když ho do protiútoku vyslal z našeho obranného pásma milda. Petr zakončil útok střelou pod víko. Tak jak jsme se ujali rychle vedení, tak soupeř hodně podobně skóre snížil a to v 29. a 32.minutě, nejdříve po buly, střele a dorážce, podruhé po chybě při naší rozehrávce a střele z bezprostřední blízkosti. Do konce první půle stav 3:2 již vydržel

V půlce jsme trochu nabrali síly a šli opět na to. Soupeř v úvodu se snažil nás přikovat do našeho obranného pásma, což se mu i dařilo, naše obrana však stále pracovala na výbornou. A tak jsme udeřili my, to na 4:2 zvyšoval milda po nahrávkách bratrů petra a dominika, krásná akce z první a téměř do prázdné branky. Bory se stále snažily a zvýšily ještě obrátky. Během dvou minut skóre dokonce vyrovnali, nejdříve v 57.minutě po střele od modré a následně v 59.minutě využily přesilovku. Naštěstí jsme stačili ihned skóre navýšit a to v 60.minutě zachytil rozehrávku týmu soupeře milda a nastartoval petra, který se střelou pod víko nemýlil.Nutno podotknout, že tento gól byl dnes rozhodující, poté jsme skóre již jen navyšovali a soupeř hodně znervózněl, čímž nám to trochu i usnadnil. Další góly padly ve sledu 62., 64.minuta, nejdříve zachytil opět rozehrávku týmu Borů míša a střelou po zemi mezi betony zaskočil brankáře. Sedmý gól vsítil dominik po přihrávce spoza branky od petra střelou z první. Pro dominika to byl první ligový gól na poli nhú, takže gratulujeme a vítáme v balince. V 69.minutě to bylo již 8:4, když se nám podařilo skórovat v oslabení, to duo jara a michal si vyměnili puk a nakonec se dorážkou téměř z nulového úhlu k brance trefil jara. V 70.minutě se opět předvedla trojka milda, peťa a dominik, milda navyšoval po krásných nahrávkách. Do konce utkání již další gól nepadl, tým z Borů se sice snažil, utkání začalo být i lehce vyhrocenější, ale vše jsme ustáli a odešli do šaten s pocitem prvního vítězství v letošní sezóně.

S houževnatým soupeřem jsme utkání dovedli do vítězného konce a to dokonce s vysokým vítězstvím. Tým z Borů se hodně snažil, hrál vyrovnanou partii, ale nakonec jsme ukázali efektivitu a větší chuť to dotáhnout k vítězství...

Dnes nutno pochválit všechny kluky, i když hra nebyla v některých pasážích až tolik záživná, všichni se snažili odvézt na ledě maximum momentálních hokejových možností....