2.kolo PO ML 2015-16 : NHÚ - HC River 7:2

2.zápas PO ML 2015-16

Dne 02.01.2016 jsme odehráli další zápas ML, tentokrát 2.kola PO 2015-16.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HC River VM.

S tímto týmem se setkáváme na ledě od startu ML, naše bilance je vyrovnaná, výsledkově to vypadalo prozatím takto 6:1, 1:1, 6:0, 2:1, 6:3, 4:1, 0:3 (5:0), 3:3, 1:6, 2:3, 4:2, 6:2 a PÚ 3:2.

Letos jsme s týmem River odehráli již dva zápasy a to soutěžní s výsledkem 6:2, přátelský s poměrem 3:2

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu na tyto formace:

NHÚ BALINKA - HC RIVER 7:2 (5:0) - STATISTIKY - více zde

Po minulém utkání, když jsme prohráli jsme dnes nastoupili k dalšímu zápasu proti dalšímu silnému soupeři a to proti týmu HC River. Oba týmy se znají a tak se dal čekat vyrovnaný hokej.

Do utkání oba týmy vlétly a hrál se svižný hokej nahoru dolů. V 11.minutě se nám podařilo vsítit gól, to David spoza branky našel na modré Luboše, který dnes zaskakoval v obraně, ten vystřelil a před brankou našel puk Milda, dorážel po ledě téměř do prázdné. Hned ve 13.minutě jsme vedli již 2:0, když Michal využil přesilovku po střele pod víko, když využil rozjezdu akce do útočného pásma od Mildy. Stav vypadal hodně nadějně, vedení nás nakoplo a na ledě jsme docela "lítali". Ve 23.minutě jsme napadali obránce soupeře, Honza získal puk, po jeho střele ještě první dorážku Jara nevyužil, Honza však znovu zakončoval a už se nemýlil. A bylo to již 3:0. Ve 27.minutě jsme rozjeli další krásnou akci z našeho obranného pásma, když Raďa N. prostrčil puk na křídlo Honzovi, ten popojel za modrou a našel rozjetého Jaru vlevo, který zakončil střelou pod víko. No a ve 29.minutě to bylo již 5:0, když nyní vyjel z levého rohu Honza, našel před brankou Davida, který se elegantně vytočil brankáři a zasunul po ledě do prázdné branky. Soupeř byl "omráčen" a my jsme v této i celé první půli hráli koukatelný hokej. Na konci půle vzplály ještě emoce na ledě, rozhodčí však vše vyřešili a šlo se do šaten za našeho vedení 5:0.

Sestava do druhé půle zůstala a šlo se na věc. Nedříve jsme ještě nevyužili přesilovku, pak se zvedl herně i soupeř a snažil se konečně výsledek také zdramatizovat. My jsme však stačili bruslit a držet krok, navíc i naše obrana (i s novicem Lubinem) včetně Káji v brance hrála velmi spolehlivě a hodně povedené utkání. V 52.minutě soupeř snížil po střele a dorážce po buly v našem obranném pásmu. Hned poté však v 54.minutě Michal skóre navýšil na 6:1, když zasunul puk pod betonem po nahrávce od Davida. V 68.minutě se prosadil opět soupeř, když nás zavřel v našem obranném pásmu a jednoduše nás přehrál a přestřílel. O utkání však bylo již téměř rozhodnuto, pořád jsme na ledě dokazovali, že herní kvalita byla dnes více na naší straně. No a téměř se závěrem v 79.-80.minutě dal tečku za utkáním opet Míša, který zkompletoval hattrick, když využil nařízené trestné střílení. Pohrál si s brankářem a svůj nájezd zakončil blafákem do bekhendu.

Co k zápasu dodat, dnes jsme měli svůj den, hodně jsme bruslili a soupeře jsme "jednoduše" přejeli. K utkání patřili i emoce a tak bylo pořád o co hrát a dalo se na to z obou stran určitě dívat.

Z hráčů nutno všechny beze zbytku pochválit, nerad bych opravdu dnes někoho vyzdvihoval, všichni odevzdali maximum a podíleli se na našem výrazném vítězství.