2.kolo PO ML 2019-20 : NHÚ - MĚŘÍN 5:4

2.kolo nadstavby ML19-20.

Druhý zápas nadstavby 19-20 ML jsme odehráli proti týmu Měřína.

S tímto týmem se setkáváme na ledě již dlouho, naše bilance se v posledních zápasech překlopila na naši stranu a výsledkově to v zápasech vypadalo prozatím takto : ML 1:2, 8:3, 0:0, 3:2, 0:3, 2:1, 4:4, 2:5, 6:3, 4:8, 4:6, 10:6, 4:4, 7:4, 4:6, 4:0, 8:3, 9:1, 5:0, 5:4, 17:1, 5:0 a 6:1.

NHÚ BALINKA - MĚŘÍN 5:4 (4:3) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního utkání nás bylo více, najeli jsme na systém střídání hráčů mezi zápasy, takže jsme nastoupili na dvě pětky proti týmu Farmy Měřín, tedy týmu, proti kterému jsme nastoupili nedávno a máme s ním pozitivní bilanci.

Úvod byl z naší strany rychlý a hned ve 4.minutě jsme se dostali do vedení. To martin nahazoval puk od půlky, což překvapilo nejenom brankáře a síťka se třepetala. Bohužel jsme herní trend neudrželi a soupeř skóre otočil mezi 7. a 9.minutou. První gól po kontru, druhý ze skrumáže před naší brankou. Herně to na ledě dnes nebylo určitě tolik záživné, bylo poznat, že dovednostem brání i led, který byl alespoň dle pohledu hodně špatný. Ve 22.minutě jsme skóre srovnali, když jsme předvedli krásnou akci téměř na jeden dotek po ose davidk, martin a zakončující michal. Nutno ještě říci, že soupeř byl v té chvíli hned po oslabení, takže byl lehce i dezorientován, avšak vše vyplynulo ze hry. Hned ve 24.minutě jsme skóre otočili na naši stranu, na 3:2 skóroval nezadržitelně davidk, který si to z našeho obranného pásma rozjel, přes celé kluziště projel jak nůž máslem a zakončil blafákem pod betonem. Ve 28.minutě to bylo již 4:2, to střílel prudký projektil michal, dorážel nezištně opět davidk. Vypadalo to nyní herně dobře, soupeř hrál více zezadu a vyrážel "jen" do kontrů. Jeden takový se mu povedl ve 30.minutě. Skóre 4:3 se již do konce první půle nezměnilo.

O přestávce jsme se lehce povzbudili a šli na věc. Chtělo to lépe a více bruslit, přece jen těžký led byl pro oba týmy stejný. Stejná hra, stejný průběh, tak se dala popsat druhá půle. Ve 49.minutě jsme navýšili na 5:3, to po závaru v útočném pásmu a nahrávce od martina střílel pod víko peťa. V 72.minutě jsme neproměnili trestné střílení a tak soupeř ještě snižoval v závěru na 5:4, gól byl snad náš vlastní po střele či nahození spoza naší branky, to běžela 78.minuta. Do konce utkání jsme to již přežili s vypětím všech sil a mohli se radovat z vítězství.

Vítězství, které se počítá. Ne vždy se musí úplně dařit, kluci to dnes odmakali a odbojovali a o ten gól jsme byli, si troufám říci, přece jen lepší.

Pochvala všem, navíc kluky za bodovou produktivitu....