2.kolo PO ML 2021-22 : NHÚ - HC Křižanov 6:4

2.kolo PO ML21-22.

V 2.kole nadstavby ML nás čekal zápas s týmem Křižanova.

S tímto soupeřem jsme odehráli zatím 12 zápasů a to s výsledky 9:2, 7:2, 1:4, 2:2, 1:4, 2:2, 7:5, 5:7, 6:2, 2:8, 4:9 a 4:3.

NHÚ BALINKA : KŘIŽANOV 6:4 (4:2) - STATISTIKY - více zde

Do zápasu nastoupili obě družstva kompletní, myšleno v počtu hráčů deseti na ledě. Od začátku se hrálo nahoru dolů, ale bez vážnějších šancí. Vše se zlomilo na začátku druhé desetiminutovky, kdy se během chvilky 4x měnilo skóre. Nejprve jsme šli do dvoubrankového vedení, kdy v 9té a 11minutě jsme po gólech MichalaN a RadaN vedli. Při obou identických brejkových akcích se vedlo prvnímu útoku, kdy na souhře se podíleli DavčaS a DavidK, v druhém případě opět DavidK. Vypadalo to slibně, ale soupeř bleskově zareagoval a góly ve 13té a 17.minutě srovnal. Hra se opět vrátili do módu nahoru dolů bez výrazných šancí.  Vypadalo to, že se střelci dnes nebudou mít den, což jsme však vyvrátili ve 30. a 33.minutě, kdy jsme opět soupeři utekli na dvougólový rozdíl. Trefil se RadaS po rozjeté akci od MilošeK a DomčiR. Následně Dominik proměnil brejk po nahrávce DavčiS. Do konce poloviny jsme vedení již uhájili.

Ve druhé půlce se opět dlouho skóre neměnilo. Na obou stranách se však vyznamenávali brankáři, neboť dvě tři šanci jak na jedné či druhé straně byly tutové. Z nenápadné akce se však v 66.minutě podařilo soupeři snížit a to vneslo nervozitu do zápasu. Navíc ještě v 73.minutě jsme vstřelili gól, se kterým soupeř nesouhlasil, ale dorážka RadanaN byla jednoznačná. Na gólu se podílel opět DavidK. V 76.minutě jsme přidali rozhodující gól, kdy se trefil MišaN, po opětovné nahrávce DavidaK, který dnes měl večer asistencí. Kosmetickou úpravu provedli hosté dvě minuty před koncem na konečných 6:4.

Výborný výkon nám ve vyrovnaném zápase přinesl zisk všech bodů. Bruslivý soupeř dnes měl méně štěstí, to se přiklonilo na naši stranu.