21.kolo ML 2011-12 : NHÚ - SK STRÁNECKÁ ZHOŘ 5:5

Náš desátý zápas play-out o 17.-21.místo ML 2011-12.

V úterý 20.3.2012 jsme ve večerních hodinách začali další zápas ML.

Letos již počtvrté a potřetí v rámci nadstavby jsme se střetli s týmem SK Stránecká Zhoř.

Tým ze Stránecké Zhoři patří ke stálým účastníkům soutěže ML a v posledním ročníku 2010-11 skončil na celkovém 21. místě.

S tímto týmem jsme v naší historii odehráli několik zápasů ML. Bilanci máme vyrovnanou a výsledkově vypadá takto 2:3, 2:4, 2:4, 0:3, 6:4, 4:0, 7:3, 9:2, 5:2.

Letošní první tři zápasy jsme vyhráli poměrem 7:3, 9:2, 5:2.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu, bylo nás o jednoho hráče do pole navíc, tak jsme točili více obránců.

NHÚ BALINKA : SK STRÁNECKÁ ZHOŘ 5:5 (4:2) - STATISTIKY - více zde

Úterní podvečerní čas moc nevyhovoval a tak jsme čekali, kolik se nás vůbec sejde. Překvapivě jsme však nastoupili dokonce s jedním hráčů v poli nad "rámec" a tak jsme se rozhodli točit pět obránců.
V zápase proti týmu SK bylo pořád o co hrát, pokud bychom dnes prohráli, čelo tabulky by se ještě hodně zamotalo.

Úvod utkání se nesl v rychlém tempu, útoky se přelévaly na obě strany a hrál se svižný rychlý hokej. Hned ve 3.minutě jsme se dostali do vedení, když vystřelil náš nejlepší snajpr Pepík V. a Mira B. úspěšně dorážel. Co se však nestalo, nechali jsme se uchlácholit a hned za dvě minuty bylo srovnáno. Přibližně ve 14.minutě při našem oslabení nahrál náš kapitán Mira Pepíkovi a ten svůj "zájezd či nájezd" mezi obránce suverénně proměnil. Naše vedení vydrželo až do 20.minuty, kdy jsme opět propadli a hosté nás potrestali z rychlého kontru. Těsně před půli jsme však otočili skóre opět na naši stranu. Nejprve se ve 36.minutě se předvedla skvěle naše první lajna, kdy po ose Milda a Pepík zakončoval Jirka J. No a těsně před hvizdem jsme ještě využili přesilovku, když Pepík nabil Pepovi N. a ten si připsal svůj pátý letošní gól. A do šaten jsme šli dobře naladěni.

V šatně jsme se snažili povzbudit, vedení o dva góly nic neznamenalo, nebylo nutno nic podcenit. Úvod druhé půle jsme však "prokaučovali" a hodně rychle bylo srovnáno. To běžela 43. a 44.minuta utkání a dvě neviditelné střely skóre vyrovnaly. A začínalo se od nuly. Po dalších pěti minutách však došlo k nezaviněmému zranění našeho elitního hráče Pepíka a hokej musel jít stranou. Zdraví je nejpřednější a tak hra dlouhou dobu nepokračovala, nebyla chuť a oba týmy se snažili hlavně pomoct našemu hráči, který zakončil sezónu s úctihodnými 50 kanadskými body v 19.utkáních, čímž potvrdil pověst velkého kanonýra. Tímto Pepíka zdravíme a přejeme hodně brzké uzdravení.
Utkání se nakonec ještě dohrálo a skončilo nerozhodně 5:5. Náš gól vstřelil Jara M. Dnes však o výsledek ani nešlo, člověk si alespoň na chvíli uvědomil, že zdraví je to nejdůležitější.

Zasloužená remíza 5:5.

Další utkání sehrajeme s týmem HC Pikárec již za dva dny.