3.kolo PO ML 2014-15 : NHÚ - HCF Dráhy 6:3

3.zápas PO 14-15.

V pátek 9.1.2015 jsme ve večerních hodinách odehráli druhé utkání roku 2015..

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HCF Dráhy, tedy spřáteleným týmem, na ledě se setkáváme velmi často a to jak v rámci ML či PÚ.

Pro úplnost statistik, s týmem Dráhy máme z předchozích roků tuto bilanci přátelských zápasů (2:2, 4:8, 7:5, 7:5, 2:4, 8:0, 5:1, 6:3, 5:6, 3:7, 8:7, 2:5, 1:3, 7:3) a zápasů městské ligy (4:2, 1:3, 9:1, 4:1, 0:1,4:4, 2:0, 2:7, 11:3, 3:5, 4:4, 0:10, 2:2). Tedy statisticky 26 zápasů s poměrem 13 výher, 4 remízy a 11 proher.

Letošní první zápas, přátelský, jsme odehráli poměrem 7:3.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu, hráli jsme dnes v hojném počtu.

Kubát Petr

NHÚ BALINKA : HCF DRÁHY 6:3 (3:1) - STATISTIKY - více zde

Po dlouhé době jsme se opět potkali s jedním z našich spřízněných klubů.Od začátku byla vidět nervozita na obou stranách, soupeři se vzájemně oťukávali, a tak bylo na ledě vidět spíše více nepřesností než pěkný zápas.  I přes dnešní oslabení, kdy nám chyběli elitní střelci jsme však postupně začali přebírat otěže zápasu a to především kvalitním bruslením. A tak, i když jsme si vypracovali několik zajímavých šancí, poprvé jsme inkasovali my. Mezi 12 a 15minutou jsme soupeři dali možnost přesilovek 5:3 a následně 5:4, kterou soupeř po zbytečném zaváhání v obranném pásmu využil. V 15minutě tedy 0:1. Zbraně jsme však nesložili a prakticky vzápětí jsme soupeře uzamčeli a po souhře Mira, Milan zakončoval Lubin, to běžela 17minuta. V následných minutách se odehrával vyrovnaný souboj, šancí bylo více na našich hokejkách, ale brankáře hostí jsme nechali několikráte vyniknout. První půle se zlomila dvěmi slepenými góly ve 31 a 33minutě, kdy jsme soupeři odstoupili. Nejprve po pěkné souhře Honzy, Pajina a ten našel před odkrytou brankou RadkaN. Následně výborně vysunul z obrany Pepa Pajina, který ihned předal do Honzovi, který svůj brejk zakončil. Vedení nás uklidnilo a i přes několik našich šancí jsme odcházeli do kabin spokojeni.

Do druhé půle nebylo co měnit, hlavně stále celoplošně bruslit a pokusit se zlepšit hlavně kombinaci v útoku okolo Milana. Prakticky 30minut druhé půle se odehrávalo se stejným scénářem, soupeře jsme drželi výbornou obranou daleko od naší branky a čekali na uklidňující gól. To se nám zadařilo dvěmi slepenými góly v 70 a 72 minutě, kdy nejprve MišaN po vysunutí Milanem zakončil brejk a následně šťastným gólem po střele Lubina od modré po nahrávce RadaNa. Místo poklidného konce jsme však zbytečně otevřeli hru, cpali se dopředu a soupeř naše „útočení“ potrestal dvěma slepenci v 75 a 76minutě. Oba góly padli po zbytečných chybách. Soupeře snížení výrazně nakoplo a valil se na nás jeden útok za druhým, naštěstí se soupeř o tlak připravil zbytečných vyloučením dvě minuty před koncem. Následnou přesilovku jsme využili po střele Milana, kterému nahrával Mira a do prázdné doklepával Lubin.

MM

Co k zápasu dodat, po oťukávání přišel slušný výkon především co se týče celoplošného bruslení a nasazení. Soupeři i přes větší počet vyloučených děkujeme za slušně odehraný zápas. Dnes je třeba vyzdvihnout především obranu a musím i vzpomenout hattrick Lubina (předčasný dárek ke „40“ J), který šel dnes štěstí naproti a stál vždy tam, kde měl být.