3.kolo PO ML 2018-19 : NHÚ - Ligno 9:3

3.kolo PO ML18-19

Další zápas nadstavby jsme odehráli proti týmu Ligno, známým pod dřívějším názvem Kabadesign.

V tomto kole nás čekal již devátý zápas na poli městské ligy s týmem Pepíka Vaculy, nyní pod názvem LIGNO, výsledkově to máme 5:5, 10:2, 4:2, 8:6, 8:5, 9:6, 7:3 a 6:5.

NHÚ BALINKA - LIGNO 9:3 (3:2) - STATISTIKY - více zde

K prvnímu zápasu po vánoční pauze jsme vstupovali do zápasu v plném počtu. S ohledem na dlouhou pauzu, skoro třítýdenní, jsme nevěděli, co od zápasu očekávat.

Po úvodním oťukávání se začal hrát oboustranně kvalitní rychlý hokej. Soupeři si navzájem nenechali ani píď prostoru, bylo tedy jasné, že každý gól, každá chyba bude mít svoji váhu. Jedno z prvních zaváhání soupeře jsme potrestali a to Milan, který nás nekompromisní střelou poslal do vedení v 7.minutě. Soupeř o malou chvíli vyrovnal a to ve 13.miutě, po rychlém přečíslení. Na další gól se čekalo až do 26.minuty, kdy se nám podařilo skórovat po střele od MichalaN po Milanově příhře. Ve zbytku první poloviny byla hra rozkouskovaná několika vyloučeními na obou stranách. Oba celky se oslabením ubránili a tak se šlo do šaten s jednobrankovým náskokem v náš prospěch.

V šatně jsme se povzbudili a šlo se opětovně na věc. Začátek druhé půle nám dokonale vyšel a vypracovali jsme si dostatečný náskok, který se nakonec stal rozhodujícím. V 50.minutě po rychlém kontru z vlastního pásma vyjel s pukem Mira a po nádherné akci s Honzou a PetouR se posledně jmenovanému podařilo nádherně akci zakončit, 3:1. V 54.minutě napadáním se zhostil puku Honza a nekompromisně zavěsil. Navíc v 59.minutě po souhře PetraR s Honzou zavěsil Honza a zvýšil na 5:1. Za těchto deset minut druhé půle jsme rozhodli o osudu utkání. Soupeř ještě dokázal pozlobit gólem v 65.minutě. Následně však v 68.minutě jsme opět navýšili náskok využitou přesilovkou, kdy se trefil Milan po přihrávce od Honzy, stav  6:2. Soupeř následně hru otevřel vabank a nám se naskýtalo prostoru pro brejky, jeden takový jsme využili v 73.minutě, kdy se trefil PetrR po vysunutí od obranné dvojice RadaS, MiraM. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a soupeři se podařilo snížit v 75.minutě. Nic to už však neřešilo a ještě do konce zápasu padli dva góly v náš prospěch, kdy se trefili v 78 a 79.minutě Radan a PetrR. Na obou akcích se podílela elitní útočná trojka RadaN, PetrR a Honza.

MM.

Dnešní vítězství s výborným soupeřem je zasloužené, pochvalu si zaslouží všichni hráči včetně Karla v brance. Opětovně řádilo útočné duo Rousík a Honza. Nadstavbovou část máme dobře rozjetou a uvidíme, co s námi udělá dlouhá pauza před dalším zápasem.