4.kolo ML 2014-15 : NHÚ - SK NETÍN 2:12

Náš čtvrtý zápas EML 2014-15.

V úterý dne 23.10.2014 ve večerních hodinách jsme začali náš již čtvrtý zápas letošního ročníku EML ledního hokeje ve Velkém Meziříčí.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem SK Netín.
Zápas s tímto týmem byl pro nás obnovenou premiérou, naposledy jsme nastoupili proti týmu SK na úrovni městské ligy v sezóne 10-11, když jsme prohráli 0:10. V sezóně 11-12 jsme odehráli ještě přátelský zápas v poměru 8:12.

Filip Radek
Kubát Petr

NHÚ BALINKA : HC NETÍN 2:12 (2:6) - STATISTIKY - více zde

Do dalšího utkání městské ligy jsme nastupovali opět s cílem zahrát si dobrý hokej a při dobré konstelaci se pokusit i o dobrý výsledek. Celý týdne jsme vyřešili omluvenky tak, že jsme nakonec mohli nastoupit s deseti hráči do pole, takže nestálo nic proti, abychom se na ledě předvedli.

Úvod utkání se nesl v rychlém tempu. Hned v 1.minutě, když jsme si vypracovali první střelu na bránu, jsme z protiútoku inkasovali, a to po střele k tyčce od modré. Soupeři jsme stále herně stačili, bylo znát, že máme ještě síly. Hned v 5.minutě jsme skóre vyrovnali, to naše první lajna předvedla kombinaci v útočném pásmu a po souhře Michal, Milda, nahrávce spoza branky, vystřelil a dorážel v hradbě "těl" puk do branky David. A nebylo toho málo, v 7.minutě jsme vedli 2:1. To jsme předvedli rychlý kontr, Honza N. po pravé straně nastartoval a ideálně našel před brankou najetého Jaru, který vlastně jen nastavil hokejku a usměrnil pohyb puku do správného koutu. Bohužel vedení jsme udrželi jen do 9.minuty, když jsme neodolali tlaku soupeře. Postupem času začala být převaha na straně týmu SK stále výraznější a tak jsme se nemohli divit, že jsme do konce první půle dostali ještě další góly a to v minutách 13. (bohužel gól v naší přesilovce po buly v útočném psámu), dále 22., 31. a 38. Tyto góly padly jak přes kopírák, akce po rychlém přechodu hostí do našeho obranného pásma s efektivním zakončením. Do šaten jsme tedy odcházeli za stavu 2:6.

O přestávce nebylo co vymýšlet, bylo nutno bojovat a vzdorovat maximální herní měrou. Bohužel převaha soupeře byla stále výraznější, my jsme se nezmohli již na žádný gól, avšak navíc jsme další dostali. A to v minutách 44., 48., 52., 54., 66. a 72. Góly padly i poněkolika našich chybách, většinou však pod nátlakem soupeře, který ukázal, že je oproti nám "někde" jinde a ukázal nám, jak se hraje hokej nahoru dolů. Skórem 2:12 bylo utkání ukončeno závěrečným hvizdem a byli jsme rádi, že odcházíme do šaten.

Zápas skončil jednoznačně, možná i příliš krutě, ale statistiky jsou jednoznačné. Tým SK byl jednoznačně lepší a až na pár momentů, které však také stojí za zmínku, jsme nebyli schopni soupeři vzdorovat. Tímto gratulujeme týmu SK k vítězství.