4.kolo PO ML 2021-22 : NHÚ - SK Lavičky 4:9

4.kolo PO ML21-22.

Náš čtvrtý mistrovský zápas nadstavby o umístění letošní ML21-22 jsme odehráli s týmem SK Lavičky.

S týmem SK Lavičky jsme prohráli letos jíž 1:12.

Celkově z našich vzájemných zápasů máme s tímto týmem bilanci stále příznivou, výsledkově to vypadalo v ML či EML prozatím takto :2:3, 1:5, 5:1, 9:1, 3:2, 6:3, 0:9, 2:5, 4:3, 7:8, 0:6, 4:2, 3:2, 4:2, 2:4, 3:6, 6.0, 7:3, 3:8, 5:7, 5:6, 7:4, 3:8, 1:10 a 1:12.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

...
Kolář Miloš
Strádal David
...
...

NHÚ BALINKA - SK LAVIČKY 4:9 (4:4) - STATISTIKY - více zde

Proti kompletnímu soupeři jsme nastoupili jen v 8lidech, což se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor dnešního zápasu.

Od začátku na nás soupeř vlétl a především rychlost mladíků v týmu soupeře nám dělal problém. Začátek, kdy jsme se srovnávali s nekompletním počtem a způsobem, jak vůbec hrát a střídat, jsme tedy nezachytili a po gólech ve 3. a 6.minutě jsme prohrávali 0:2. Následně jsme hru vyrovnali a začali vystrkovat růžky. V 18.minutě ujel po levém křídle DavčaS a po vysunutí od táty RadaSe a tvrdou střelou nedal šanci gólmanovi soupeře. Snížení nás ukolébalo, čehož soupeř využil a o 3 minuty později šel opět do dvoubrankového náskoku. Ve 28.minutě jsme dostali šanci přesilové hry, která se nám však nepodařila a po lehkém nahození puku od mantinelu jsme inkasovali počtvrté.  Vypadalo to na ručník. Každopádně jako bychom neměli co ztratit a konečně jsme začali hrát resp. jsme si uvědomili, že jsme soupeři zdatným protivníkem. Následná desetiminutovka se nesla v naší režii, kdy se zaskvěl především náš snajpr Honza, který stihl do poloviny hattrick a srovnal skóre do poloviny na remízový stav. Góly jsme vsítili v 32., 35. a 39.minutě. Při druhé a třetí trefě asistovali DavidK a MilanS. Do šaten se tedy nakonec šlo vesele.

Ve druhé půli se hrál oboustranně kvalitní hokej plný bruslení a rychlosti. Oba gólmani drželi své týmy a čekalo se kdo z koho. Bohužel jsme se nevyvarovali pár chyb, čehož dokázal soupeř využít a 51.minutě překlopil stav na svou stranu.  Následně v 54.minutě už to bylo o 2góly, kdy jsme nabídli soupeři možnosti přesilové hry, kterou soupeř střelou od modré využil.  V dalším pokračování jsme měli několik tutových šancí, které se nám nepodařilo proměnit i z důvodu vynikajících zákroků gólman soupeře. To se ukázalo jako rozhodující faktor. Navíc soupeř své vedení navýšil v 65.minutě a definitivně tak zlomil náš odpor. Navýšení stavu zápasu rovnajícímu debaklu přišlo až v samém závěru, kdy jsme inkasovali v 76. a 79.minutě v přesilové hře. Bohužel tyto dva zbytečné góly nám kazí chuť z jinak velice povedeného zápasu.

Soupeři gratulujeme k vítězství. V nekompletní sestavě jsme se soupeřem drželi krok jen 70minut, což bylo málo. I přes výši skóre jsme dnes však podali jeden z nejlepších výkonů v sezóně.