4.kolo PO ML 2022-23 : NHÚ - SK Lavičky 2:5

4.kolo PO ML22-23.

Náš čtvrtý mistrovský zápas nadstavby o umístění letošní ML22-23 jsme odehráli s týmem SK Lavičky.

S týmem SK Lavičky jsme prohráli minulý rok 1:12, 4:9 a 3:10.

Celkově z našich vzájemných zápasů máme s tímto týmem bilanci stále příznivou, výsledkově to vypadalo v ML či EML prozatím takto :2:3, 1:5, 5:1, 9:1, 3:2, 6:3, 0:9, 2:5, 4:3, 7:8, 0:6, 4:2, 3:2, 4:2, 2:4, 3:6, 6.0, 7:3, 3:8, 5:7, 5:6, 7:4, 3:8, 1:10, 1:12, 4:9 a 3:10.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

NHÚ BALINKA - SK LAVIČKY 2:5 (1:2) - STATISTIKY - více zde

Dnes jsme zase po dlouhé době opět vyzkoušeli hru na tři útoky a šli jsme na věc.

Do utkání jsme nevstupovali jako favorit a možná i proto se nám úvod zápasu docela vydařil. Se soupeřem jsem drželi herně krok. Výsledkově jsme však inkasovali ve 13.minutě, to po vhazování v našem obranném pásmu po dorážce puku do odkryté branky. Poté nás několikrát kája v brance podržel, to stejné se však dalo říci o brankáři hostí. Ve 30.minutě jsme vyrovnali, to po akci dua ondra a adam, který zakončil pohotovou střelou. Bohužel hned ve 31.minutě to bylo 1:2, to po kontru hostí. Do konce první půle i přes snahu obou týmu se skóre již nezměnilo.

Ve druhé půli jsme se snažili utkání otočit v náš prospěch, bylo to dnes hodně rychlé, ale nám hra na tři útoky docela seděla, takže byly stále i síly. Ve 46.minutě jsme vyrovnali, to po akci přes raďase, střele davidak a doklepnutí radana....Stav 2:2 vydržel až do 64.minuty, když jsme inkasovali po dorážce střely. V úseku předtím a i potom se hra trochu vyhrotila, bylo to na hraně, trochu emocí, ale stále se hrálo hokejově. My jsme se stále snažili utkání ještě zvrátit, avšak další gól na 2:4 v 70.minutě a následná neproměněná tutovka z naší strany uklidnila tým hostí, kteří výsledek už udrželi. Navíc ještě v 78.minutě navýšili skóre na 2:5. I přes prohru jsme však podali srdnatý výkon.

Soupeři gratulujeme k vítězství. V první půli náš výborný výkon, druhá půle byla více rozkouskovaná a soupeř si utkání nenechal vzít a poctivě zápas dovedl do vítězného konce. Naše kluky nutno pochválit, výborný výkon ode všech....