5.kolo ML 2013-14 : NHÚ : OŘECHOV 7:5

Pátý zápas ML 2013-14.

V pátek 1.11.2013 v podvečer jsme odehráli naše páté utkání městské ligy ročníku 2013-14.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem Ořechova, což byl podle posledních výsledků soupeře docela těžký "oříšek".

Zápasy minulého ročníku jsme odehráli s poměrem 4:2, 6:4 a 3:3.

Necid J.
Strádal Milan

NHÚ BALINKA - OŘECHOV 7:5 (4:1) - STATISTIKY - více zde

Prakticky celé utkání se odehrálo ve velkém tempu. Akce nahoru dolů se střídaly na obou stranách. Mladý tým Ořechova na nás vyrukoval s celoplošnou agresivní hrou na hranici pravidel. Přesto po první půli nic nenasvědčovalo tomu, že zápas bude takové drama. Postupně jsme využili hrubek soupeřovi obrany a skóre navyšovali až na stav 4:0. První skvostnou akci předvedla dvojice Pepík s Davidem již v 10minutě. Již o minutu později Pepík zakončil individuální akci po vysunutí od RadaSe. Ve 21minutě po nahození puku za branku soupeře ten vybojoval Pepík, který zpoza branky našel volného Davida, pro kterého nebyl problém zakončit. Ve 26minutě se puku aktivním napadáním zmocnil Pepík a prokázal svůj střelecký um. Stav 4:0 jakoby nás ukolébal a přenechali jsme iniciativu soupeři, který dokázal ve 32minutě snížit nepříznivý stav po chybě na útočné modré čáře při vlastní přesilové hře. Do konce poločasu už zůstal stav 4:1 nezměněn.

Do druhé půle jsme nastoupili s cílem pokračovat v nastoleném tempu. Jakoby jsme však zůstali v kabině, za pět minut byl soupeř na dostřel. Po gólech ve 43 a 45 minutě se začínalo prakticky odznovu. Ještě že jsme dnes měli v sestavě agilního Pepíka, který využil zaváhání obrany soupeře a pohodlně v 55minutě zvýšil na 5:3. Soupeř se však nevzdával a přitlačil nás doslovně do naší třetiny. Tlaku jsme neodolali a po gólech v 62 a 65minutě se tentokrát už začínalo opravdu odznovu, stav utkání byl 5:5. Od této chvíle jakoby se soupeři začali hlídat a tak utkání spělo k remíze. Štěstíčko se však zaslouženě přiklonilo na naši stranu  a v 76minutě po nepředvídaném odrazu nastřeleného puku přes celé hřiště tento skončil ve svatyni soupeře, když přeskočil či podjel pod připravenou hokejkou. O dvě minuty později ještě vyšperkoval svůj výkon Pepík svým dnešním pátým gólem po samostatném úniku. Nakonec tedy zasloužených 7:5.

Dnes byl zápas opravdu OneManShow Pepíka. Zasloužená výhra s nepříjemným soupeřem.