5.kolo ML 2019-20 : NHÚ - SK VÍDEŇ 4:15

5.kolo ML 19-20.

V neděli 13.října jsme nastoupili k našemu dalšímu ligovému zápasu sezóny ML 2019-20.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem SK Vídeň.

Pro úplnost statistik, tým Vídně každoročně patří v ML k těm lepším či nejlepším. S tímto týmem máme z předchozích ročníků ML bilanci (4:2, 1:4, 3:1, 0:4, 3:7, 4:2, 5:2, 3:3, 3:1, 2:5, 5:6, 3:6, 5:6, 1:5, 1:4, 2:2, 6:6, 4:9, 5:7, 2:7, 3:7, 1:8, 6:10).

Předminulý rok jsme náš vzájemný zápas prohráli 6:10.

NHÚ BALINKA : SK VÍDEŇ 4:15 (1:5) - STATISTIKY - více zde

K nedělnímu rannímu zápasu jsme nastoupili jen v počtu sedmi hráčů v poli, tedy nic moc hrát proti bruslivému soupeři. Čekal nás nám herně nepříjemný soupeř, kterého jsme již čtrnáct utkání v řadě neporazili.

V úvodu utkání na nás tým SK vlétl a již ve 2.minutě jsme prohrávali po dorážce střely. V 10.minutě se nám podařilo vyrovnat, to david zachytil rozehrávku týmu SK, projel útočným pásmem a zakončil nechytatelně blafákem po ledě mezi betony brankáře hostí. V prvních dvaceti minutách jsme se soupeřem stačili ještě bruslit, a i když byl vidět nějaký ten hokejový rozdíl, přece jen jsme tolik herně nezaostávali. Bohužel jsme se nevyvarovali tradičních tříminutovek, kdy inkasujeme a tak se tomu dělo i v tomto zápase. V rozmezí 23. až 27.minuty to bylo rázem již 1:5, góly po závaru před naší brankou, chybě v rozehrávce a dvou rychlých protiútocích. Do konce první půlky již další gól nepadl a tak jsem odcházeli do šaten za stavu 1:5, nutno řící, že druhou polovinu první půle jsme již hodně bránili naše obranné pásmo a soupeř nás hodně přehrával.

V šatně jsme se snažili povzbudit, hlavně odehrát zápas se ctí. Zápas probíhal stále ve stejném "duchu" jak první půle, tedy soupeř nás přitlačil do našeho pásma, my jsme vyráželi občas do protiútoků. Soupeř utkání navyšoval v 46.minutě na 1:6 střelou pod víko. My jsme snížili na 2:6 po střele mirym od modré, po předchozím buly a přistrčení puku od radana. Soupeř skóre navýšil až na 2:10 v rozmezí 53. až 56.minuty. My jsme vstřelili třetí gól v 63.minutě, kdy opět po buly od radana popojel s pukem jara a protřelil brankáře střelou nad ledem do protipohybu betonu brankáře. V 65.minutě to bylo již 3:11 po naší chybné rozehrávce. My jsme snížili na 4:11 v 72.minutě, když po ose jara, pajin zakončoval david nájezdem. Poté jsme si sice vytvořili ještě nějaké šance, ale paradoxně jsme to byli my, kdo ještě inkasoval a to až na konečné skóre 4:15. A to byl již konec utkání.

Dnes jsme odehráli utkání s vypětím všech sil, soupeř nás přehrál a nutno mu pogratulovat. Nám to zatím tolik nelepí, ale ta důležitější část sezóny teprve přijde.

Z našich hráčů, všichni bojovali nadoraz a zaslouží pochvalu.