5.kolo PO ML 2014-15 : NHÚ - SPL Radostín nad Oslavou 1:4

Náš 5.zápas nadstavby o postup do EML 2014-15.

V úterý dne 20.1.2015 v odpoledních, ještě téměř pracovních hodinách, jsme odehráli náš další zápas ML 2014-15.

V tomto 5.kole nadstavby nás čekal zápas s týmem z Radostína nad Oslavou.

Celková naše bilance s týmem SPL je následuující, výsledkově to v zápasech vypadalo takto (ML 5:3, 4:1, 2:2, 4:0, 2:3, 3:1, 1:3, 1:10, 7:3, 11:6, 3:14).

Letošní první zápas jsme prohráli poměrem 3:14.

...

NHÚ BALINKA - SPL RADOSTÍN N/OSL 1:4 (0:0) - STATISTIKY - více zde

Začátek zápasu v pracovním týdnu a už víkendové omluvenky dávali tušit, že se dnes budeme horko těžko scházet. Nakonec dorazilo šest statečných, které ještě doplnil ve dvacáté minutě RadaN.

Vzhledem ke kvalitě soupeře a našemu počtu nám nezbývalo nic jiného než se soustředit na obranu a vydržet co nejdéle. Nutno však podotknout, že menší počet lidí jsme tentokráte nahradili obětavostí a dodržováním taktických pokynů, tedy prakticky po celý zápas jsme soupeři stačili a na hřišti se odehrával vyrovnaný boj. Po první půli se šlo do šaten za bezbrankového stavu a to ještě můžeme litovat několika vyložených šancí, které určitě mohli skončit gólem. Před naší brankou jsme prostor zahustili a tak na počet vyložených šancí jsem v první půli dokonce vyhráli.

O přestávce nebylo co vymýšlet, taktika zůstala stejná, vydržet co nejdéle. Jak to však s námi už bývá, začátek druhé půle jsme zaspali. Prakticky po úvodním vhazování nás soupeř zatlačil a po střele od modré a jemné teči jsme od 41 minuty prohrávali. O dvě minuty později se situace opakovala jak přes kopírák, 0:2. Úvod druhé půlky nevyšel ani trochu, většinou nás tyto situace zlomí a odneseme to debaklem, dnes to však nebyl tento případ. Ze šoku jsme se rychle otřepali a zase se hra vyrovnala. V 50minutě se nám navíc podařilo snížit na 1:2 po pěkné střele Davida, který ujel po straně po přihrávce od MirkaB. Soupeř znervózněl a tak v této fázi bylo více šancí na našich hokejkách. Hra plynula v rychlém tempu a stav se mohl měnit na obou stranách. Pojistku zápasu však vstřelil soupeř, třetím gólem jak přes kopírák po střele od modré v 64minutě zvýšil na 1:3. I když tento stav soupeře uklidnil, utkání bylo stále otevřené, bohužel další ze samostatných nájezdů jsme neproměnili a navíc v 70 minutě dostal MilanS 3minutový plus osobní trest, což nás přibrzdilo. Soupeř navíc přesilovku po další střele od modré využil a tak v 72 minutě to bylo 1:4. Vzhledem k tomu, že jsme opět dohrávali v šesti, už šlo jen o to nedostat více gólů, což se podařilo.

MM

Co k zápasu dodat, dnes jsme si mákli na dno svých sil proti výbornému soupeři. Naše sedmička statečných a gólman zaslouží absolutorium, netřeba nikoho vyzdvihovat, všichni dnes odvedli nadstandardní výkon. Jinak nezbývá než soupeři k výhře pogratulovat.