5.kolo PO ML 2022-23 : NHÚ - Ligno VM 7:5

5.kolo Po ML 22-23.

Další zápas jsme odehráli proti týmu Ligno VM, známým pod dřívějším názvem Kabadesign.

V tomto kole nás čekal již desátý zápas na poli městské ligy s týmem Pepíka Vaculy, nyní pod názvem LIGNO, výsledkově to máme 5:5, 10:2, 4:2, 8:6, 8:5, 9:6, 7:3, 6:5, 9:3, 2:6 a 11:4.

Zápasy minulý rok jsme odehráli 2:6 a 11:4.

NHÚ BALINKA - LIGNO VM 7:5 (4:2) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního zápasu jsme vstupovali s vědomím dobrých herních výkonů z posledních zápasů, k čemuž nám výraznou měrou pomáhají i kluci z třebíče.... O třetí čtvrté místo v tabulce jsme bojovali s "pepíkovým" lignem....

Začátek zápasu byl lehce herně neurovnaný, nicméně to bylo rychlé a my byli rádi, že jsme mohli opět postavit tři útočné lajny. Nutno podotknout, že všichni velmi dobře a disciplinovaně střídali, takže to mělo opravdu útočný spád....V 9.minutě jsme se ujali vedení, když dnes náš první útok po ose ondra na petra a adama, který zakončil krásnou akci. Tým Ligna vyrovnal v 9.minutě po dorážce. Ve 14.minutě jsme vedli 2:1, to po kontru střílel pomocí teče davidk, nahrávali mildas a pokec. Ve 23.minutě to bylo již 3:1, to po vyšachování skóroval petr, nahrával adam. No a na 4:1 navyšoval miloš po precizně zakončeném blafáku do bekhendu, nahrával dominik. Stav 4:1 jsme do půle neudrželi, ve 29.minutě jsme inkasovali po zachycené rozehrávce z našeho obranného pásma. Vedení 4:2 však, si myslím, že odpovídalo i herně zápasu.

Ve druhé půli na nás tým Ligna vlétl a hned ve 41.minutě to bylo 4:3, opět po dorážce. Jen chvilku trvalo, než jsme se vzpamatovali a ve 44.minutě po buly a příhře od ondry propálil k tyčce vše před sebou od modré pepén. Tým hostí skóre srovnal po následujících svých dvou gólech a to v 51. a 54.minutě, druhý gól dokonce při naší přesilovce. Naštěstí jsme stále drželi otěže zápasu ve svých rukou a v 60.minutě miloš svým druhým gólem navýšil na 6:5, to mu nahrával z buly radan. V 74.minutě zachytil puk davidk a nájezdem podél betonu k tyči zakončil utkání na příznivý stav 7:5... a poté jsme se uklidnili a utkání již dobojovali.

Dnes nám to sedlo, herně to bylo ode všech dobré a nutno opět pochválit všechny naše hráče a to i včetně soupeře, velmi dobrý hokej....