6.kolo EML 2010-11 : NHÚ - HORNÍ HEŘMANICE 5:11

Podrobnosti z našeho 6.utkání v EML ročníku 2010 - 11 s týmem Horních Hemanic ze dne 31.10.2010.

V neděli 31.10.2010 v předpoledních hodinách jsme začali náš šestý zápas letošního ročníku EML ledního hokeje ve Velkém Meziříčí.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem Horních Heřmanic.  S tímto nám spřáteleným týmem se na kluzištích potkáváme velmi často, odehráli jsme v minulosti proti sobě bezpočet přátelských zápasů. Poslední roky se však zápasy soustředí už jen výhradně na městskou ligu. Proti týmu Heřmanic se nám nedaří, vždyť za poslední roky jsme nevyhráli a ani nebodovali již v deseti zápasech.
Tým Heřmanic se letos pohybuje na hraně první osmičky, prozatím si připsal jedno vítězství.

Pro úplnost statistik, s týmem Horních Heřmanic máme z předchozích roků tuto bilanci odehraných zápasů (3:6, 7:1, 5:7, 5:5, 4:4, 7:4, 5:1, 2:8, 5:11, 3:16, 6:7, 2:5, 3:11, 4:7, 2:7, 0:8, 4:8, 2:8, 3:10, 4:11, 10:3, 7:9, 3:3, 11:7, 2:17, 1:5, 3:8, 1:6, 2:5, 3:7, 3:8). Tedy statisticky 31 zápasů s poměrem 5 výher, 3 remízy a 23 proher.

Všechny zápasy minulého ročníku jsme prohráli a to poměrem 2:5 a 3:7, 3:8.
Favorit utkání byl tedy dle této statistiky dán, na tým HH se nám dlouhodobě nedaří.

NHÚ BALINKA : HORNÍ HEŘMANICE 5:11 (1:3) - STATISTIKY - více zde

Do dalšího utkání městské ligy jsme nastupovali s cílem "potrápit" tým Heřmanic, na který jsem již tři roky nic "nevymysleli". Do utkání jsme nastoupili o jednoho hráče v poli navíc a tak si Milda vzal stopku a zůstal na lavičce.

Úvod zápasu se nesl v rychlém tempu, hra se přelévala od brány k bráně. I když to herně vypadalo, že to bude spíše Balinka, kdo převezme větší aktivitu v utkání, utnuli naši herní činnost hráči Heřmanic, kteří v 6.minutě otevřeli skóre  zápasu. Jak jinak než-li rychlým kontrem do naší rozhozené obrany. Naštěstí jsem se nenechali zaskočit a tak se nám podařilo vyrovnat. To Pajin P. nastřelil puk od modré na brankáře hostí, ten stačil jen vyrazit a pro Luboše "Lubišáka" H. už nebyl problém zasunout puk do poloodkryté branky. To běžela 10.minuta utkání. Jak v celé první půli, tak i v této fázi utkání byla hra vyrovnaná, oba týmy předváděli rychlou útočnou hru a tak brankáři měli o práci postaráno. Přibližně v 15.minutě skórovali opět hosté, nyní po střele spoza kruhů. Do konce první části jsme inkasovali ještě potřetí, nyní po rychlém protiútoku a vyšachování naší obrany. Do šaten se šlo tedy za skóre 1:3, oba týmy neyužily ještě spousty dalších příležitostí.

V šatně jsme se snažili povzbudit, na taktice se nic neměnilo. Ihned po buly  jsme bohuže inkasovali, když nás nyní i kromě zaváhaání zradil "čerstvý" led. Tak to ale chodí a bylo to 1:4. I tak jsme se snažili dále produkovat naši hru, hra Heřmanic byla stále stejná, důsledná obrana a rychlé kontry. V 49.minutě jsme snížili na 2:4. To si to Ráďa S. namířil od naší brány až do téměř obranného pásma hostí, u modré namířil a vymetl "pavučinu" v síti branky hostí. Bohužel za dvě minuty to bylo zase o tři brány. V 55.minutě jsem zase snížili na 3:5, to si vyměnil puk David K. s Pepíkem a byl do David, který svým nápřahem protrhl málem síť branky.  Hra v těchto chvílích se stále přelévala od brány k bráně a dalo se na to dívat.  Pro obránce a brankáře to však asi nebyl vůbec jednoduchý zápas, "každičké" zaváhání hrozilo šancí. V 61.minutě jsme opět inkasovali na 3:6, nyní závar před naší bránou a dorážka z blízkosti. O dvě minuty později jsem vykřesali opět jiskřičku naděje, to  jsme se opětovně vrátili do pásma hostí, Jara nahrál doleva Pepíkovi a ten vymetl další pavučinu v brance hostí, nyní druhý kout. V 68. minutě jsem inkasovali branku při oslabení na 4:7. A hned po vhazování to bylo po naší fatální chybě při rozehrávce za brankou jíž 4:8. Na 5:8 jsem snížili při naší přesilovce, kdy napadáním v obranném pásmu hostí, jsme vybojovali puk za bránou po ose Jara, Luboš H. a před brankou Pepík zakončoval nezadržitelně k tyčce. To běžela 71.minuta a do konce zápasu i přes několik našich šancí jsem již další góly nevstřelili. To soupeř nám navíc ještě přidal tři branky  v rozmezí 72., 75. a 79.minuty a ukončil tak zápas na konečné skóre 5:11.

Zápas, kterému by slušel název přestřelka, jsme bohužel na soupeře v konečném účtování neměli. Zápasy s týmem Heřmanic se opakují jak přes "kopírák", bohužel vždy skončí tak nějak podobně, jak dnes. Naše taktika na Heřmanice nefunguje, takže musíme smeknout a soupeři pogratulovat k dalšímu vítězství.

Těžko někoho z našich hráčů vyzdvihovat, všichni bojovali, jak jen mohli.

A příště zápas s týmem Euro Ice Boys VM.