6.kolo ML 2014-15 : NHÚ - SK AFCON KUNŠOVEC 5:8

Zápas 6.kola EML 14-15.

V sobotu 1.11.2014 v dopoledních hodinách jsme začali náš další zápas základní části extraligy EML.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem SK Afcon Kunšovec, tedy tým, proti kterému jsme v minulosti odehráli bezpočet zápasů, naše vzájemná utkání se dají určitě nazvat "derby" zápasy.

Jak i s ostatními týmy EML, tak s Kunšovcem, jsem se naposledy na ledě potkali v sezóně 2010-11, náš poslední zápas skončil prohrou 4:7.

Pro úplnost statistik, s týmem SK Kunšovec jsme odehráli již 39 zapasů s velmi pozitivní bilancí 27 výher, 1 remízy a 11 proher. Výsledkově to vypadalo takto, v PÚ (v začátcích 10:2, 9:1, ...., 2:4, ....,při založení ML 4:0, 6:1) a v ML (2:3, 5:0, 9:2, 2:0, 3:1, 1:0, 1:8, 4:7).

NHÚ BALINKA : SK AFCON KUNŠOVEC 5:8 (3:4) - STATISTIKY - více zde

V šestém kole jsme nastoupili proti bývalému dávnému rivalovi a to týmu Afcon Kunšovec. Bohužel jsme měli omluvenky, čemuž napomohl i sobotní dopolední čas a tak jsme nakonec byli rádi za devět hráčů do pole.

Od začátku se zápas rozjel v celku dobrém tempu. Bohužel hned ve 2.minutě jsme inkasovali první gól a to ještě soupeř nevyužil "tutovku" hned po úvodním buly. První gól jsme dostali po závaru před naší brankou. Poté jsme hru vyrovnali. Papírovému favoritu utkání jsme stačili bruslařsky a tak se viděly šance na obou stranách. V 11.minutě to bylo 0:2, nyní po chybě při rozehrávce z našeho obranného pásma a dorážce střely. My jsme kontrovali v 18.minutě a snížili na 1:2. O branku se postaral David, ke kterému se dostal puk od brankáře či obránce hostí a se svojí dorážkou si věděl již rady. Hned o 2 minuty později zachytil Luboš puk na útočné modré, nabil Honzovi a ten krsáně zakončil. Bohužel ve 22.minutě jsme opět prohrávali a to po rychlém kontru hostí. V 33.minutě se nám naskytla přesilová hra, bohužel po buly ujeli rychlíci z SK a vyučili nás z produktivity. Nám se podařilo do konce první půle ještě snížit a to v 34.minutě, byl to opět Honza, který využil dorážky po super akci a závaru po ose Luboš a David.

Do druhé půle nebylo třeba nic měnit, snad jen se pokusit soupeře přetlačit. Hodně dlouho se hrál vyrovnaný hokej, chvílemi jsme měli i více šancí, soupeř nás však převyšoval v rychlých protiútocích, se kterými jsme měli hodně starostí. V 60.minutě jsme prohrávali o 2 góly po naší chybě v rozehrávce. Podařilo se nám utkání zdramatizovat a to v 65.minutě, kdy si jak z partesu vyměnili od půlky puk Tomáš, Milan a zpět na rozjetého Toma mezi beky. Ten si frčel až k bráně a prostřelil vše. V 70.mintuě jsme opět inkasovali po chybě. Aby toho do konce nebylo ještě málo, v 76. a v 79.minutě navýšili hosté na již 4:8. My jsme ještě skóre korigovali v 79. minutě, kdy Tomáš zachytil rozehrávku soupeře a opět prostřelil vše v cestě, korunoval tímto gólem svůj velmi dobrý výkon v dnešním utkání. A poté se již pískal konec a šlo se domů na oběd.

Resumé zápasu zní, že jsme odvedli dobrý výkon, za který se nemusíme stydět a možná jsme si dnes zasloužili i více než prohru o tři góly. Ale i hokej se hraje na branky a v tom byl soupeř efektivnější.

Soupeři tedy gratulujeme a děkujeme všem za férovou a dramatickou hru.