7.kolo ML 2017-18 : NHÚ - SK VÍDEŇ 6:10

7.kolo ML 17-18.

V neděli 19.listopadu jsme nastoupili k našemu dalšímu ligovému zápasu sezóny ML 2017-18.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem SK Vídeň.

Pro úplnost statistik, tým Vídně každoročně patří v ML k těm lepším či nejlepším. S tímto týmem máme z předchozích ročníků ML bilanci (4:2, 1:4, 3:1, 0:4, 3:7, 4:2, 5:2, 3:3, 3:1, 2:5, 5:6, 3:6, 5:6, 1:5, 1:4, 2:2, 6:6, 4:9, 5:7, 2:7, 3:7, 1:8).

Minulý rok jsme náš vzájemný zápas prohráli 1:8.

Rous Petr ml.

---
 ---
 ---

NHÚ BALINKA : SK VÍDEŇ 6:10 (4:5) - STATISTIKY - více zde

K dnešnímu nedělnímu večernímu zápasu jsme nastoupili v počtu desíti v poli, tedy ideál. Čekal nás nám herně nepříjemný soupeř, kterého jsme již třináct utkání v řadě neporazili a tak pokud jsme chtěli dnes uspět, museli jsme se vydat ze všech sil.

V úvodu utkání na nás tým SK vlétl a již ve 3.minutě jsme prohrávali 0:2. Oba góly po umístěných střelách pod horní tyčku. My jsme ihned odpověděli, ve 4.minutě prostřelil brankáře soupeře milda, když spoza brány nahrával peťa. Hrál se hokej nahoru dolů, šance se střídaly jak na "houpačce". V 11.minutě jsme inkasovali při našem oslabení, když nás soupeř jednoznačně vyšachoval a zakončoval do prázdné branky. Ve 21.minutě to bylo již 1:4, to po rychlém protiútoku soupeře do naší otevřené obrany. My jsme skóre snížili na až 3:4. Ve 25.minutě na 2:4 skóroval David, když jsme využili špatného střídání týmu SK, milda z našeho obranného pásma vyslal do brejku davida, který z nájezdu podél betonu vlevo nezištně zakončil. Ve 26.minutě to byl michal, který zakončoval krásnou akci téměř na jeden dotek střelou po zemi z pravého křídla. Na branku nahrávali david a honza. Soupeř utkání navýšil ve 27.minutě, na 3:5 zvyšoval po nájezdu na naši branku. Do konce první půle se nám podařilo ještě snížit, to se soupeř nechal rozhodit neuznaným gólem, moc diskutoval s rozhodčími a nevšiml si po buly rozjetého davida vlevo, který zakončil opět svůj nájezd. Z buly v našem obranném pásmu nahrával honza. Do šaten se šlo za vedení hostů 4:5, více se už toho neudálo.

V šatně jsme se snažili povzbudit, stále se dalo utkání otočit. Zápas probíhal stále ve stejném tempu jak první půle, tedy nahoru dolů. Soupeř utkání navyšoval v 52.minutě na 4:6, když jsme pykali za nevyhozený puk z našeho obranného pásma. My jsme snížili skóre v 56.minutě, to jsme rozjeli akci z našeho obranného pásma po ose pepe, david a zakončoval peťa střelou po ledě. Tým SK odskočil na již  5:9, góly vstřelil v 62., 68. a 70.minutě, vše po darážkách střel. Důrazná hra týmu SK před naší brankou nám evidentně dělala problémy. My jsme vstřelili ještě jeden gól, to v 71.minutě, to michal dorážel před brankou nahrávku z křídla od honzy. Soupeř nakonec vstřelil ještě desátý gól, na konečných 6:10 navyšoval v 79.minutě po rychlém protiútoku. A to byl již konec utkání.

Dnes jsme odehráli podařené utkání, i když všechny body bral soupeř. Týmu hostí blahopřejeme k vítězství, které si bezpochyby i zasloužil.

Z našich hráčů, všichni bojovali nadoraz a zaslouží pochvalu.