7.kolo PO ML 2014-15 : NHÚ - SK Mostiště 1:10

Náš zápas 7.kola PO 2014-15.

V úterý dne 10.2.2015 ve večerních hodinách jsme odehráli náš další zápas ML 2014-15.

V tomto 7.kole nadstavby nás čekal zápas s týmem z Mostišť. Byl to pro oba týmy premiérový zápas.
Tým SK se letos přihlásil poprvé do ML, předchozí ročníky a roky hrál výkonostní hokej.
Základní částí 1.ligy prošel suverénně, takže byl i favoritem utkání.

Filip Radek

...

NHÚ BALINKA - SK Mostiště 1:10 (1:7) - STATISTIKY - více zde

Na dnešní utkání nás mělo být dostatek, nakonec jsme byli rádi, že jsme to odehráli v devíti lidech a to se Míša ještě zdržel. Tým Mostišť byla pro nás premiéra na ledě, hlavně divácká podpora týmu SK je úchvatná a tak jsme si mohli zahrát i před početnou diváckou kulisou.

Vzhledem ke kvalitě soupeře a našemu počtu v úvodu (8 v poli) nám předurčovala taktika soustředit se na obranu a vydržet co nejdéle. Úvod utkání jsme nahradili obětavostí a dodržováním taktických pokynů, na soupeře jsme docela vlétli a první pětiminutovka jsme soupeře snad i lehce zaskočili. Bohužel jsme hru hodně vysunuli a za to jsme i pykali. První gól jsme dostali v 7.minutě, když nám soupeř vstřelil pro nás hodně neštastný, neslaný gól spoza branky. Hned v 10.minutě to bylo 0:2, po střele od modré. Minutu poté 0:3, když se naši hráči srazili a puk si pohodlně převzal útočník soupeře a zavěsil. Na stav 0:4 navyšoval v 15.minutě střelou opět od modré obránce hostí. To bylo na ručník, gól na 0:5 byl z rychlého kontru a šestý zásah jsme obdrželi ve 20.minutě v našem oslabení. Teprve poté se dostavil Michal a konečně jsme se i na ledě skonsolidovali a začli i trochu hrát. Do konce první půle jsme obdrželi ještě gól 0:7 po závaru před naší brankou. My jsme snížili ve 37.minutě, když Milda vysla do kontru Michala, který se střelou mezi nohy brankáře nemýlil. A pak se již šlo do šaten.

O přestávce nebylo co vymýšlet, taktika zůstala stejná, hlavně nedostat větší příděl. Při hře ve středním pásmu jsme se soupeřem drželi krok, v čem nás převyšoval, byla hra v útočném pásmu, která byla excelentní. Tzv. točení a přemísťování pozic nám dělalo velké problémy celý zápas. Druhá půle se hrála v klidnějším tempu, hlavně co se týče gólů. My jsme inkasovali ještě tři "fýky" a to v 50., 65. a 77.minutě. První dva z rychlých kontrů a ze situací "nedáš-dostaneš", když jsme se nestačili vracet zpátky. Poslední gól padl po závaru před naší brankou, co byl nakonec desátý gól v naší síti.

Co k zápasu dodat, soupeř byl někde jinde, hlavně hrou v útočném pásmu nás převyšoval. Ani to kus štěstí jsme moc neměli a tak soupeř zaslouženě zvítězil, čímž mu gratulujeme.