7.kolo PO ML 2015-16 : NHÚ - SK VÍDEŇ 2:7

7.kolo nadstavby 2015-16.

V neděli 14.února 2016 jsme nastoupili k našemu dalšímu ligovému zápasu sezóny ML 2015-16.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem SK Vídeň.

Pro úplnost statistik, tým Vídně každoročně patří v ML k těm lepším či nejlepším. S tímto týmem máme z předchozích ročníků ML bilanci (4:2, 1:4, 3:1, 0:4, 3:7, 4:2, 5:2, 3:3, 3:1, 2:5, 5:6, 3:6, 5:6, 1:5, 1:4, 2:2, 6:6, 4:9, 5:7).

Minulý ročník jsme oba zápasy prohráli a to 4:9, 5:7.

Filip Radek
Kubát Petr

---
 ---
 ---

NHÚ BALINKA : SK VÍDEŇ 2:7 (1:2) - STATISTIKY - více zde

Na dnešní nedělní zápas se nás nakonec sešlo deset hráčů do pole. Bylo o co hrát, v případě zisku bodů jsme se mohli posunout tabulkou směrem nahoru. V každém případě jsou téměř všichni soupeři z nadstavby vyrovnaní, takže o vítězi nebylo dopředu známo a favorit utkání nebyl jasný.

Úvod utkání se odehrával v oťukávacím tempu, oba týmy se hledaly. Postupně se začaly rodit i šance, my jsme lehce sevřeli tým SK v jeho obranném pásmu, ten hrál na brejky a tato disciplína mu vyloženě vyhovovala. Gól se stále nedařilo vstřelit a tak přišla 14.minuta, po buly v útočném pásmu jsme ztratili puk, soupeř nám ujel a svůj brejk v nájezdu využil. V 17.minutě to bylo již 0:2, po střele dorážel do prázdné útočník týmu SK. Tento gól nás nenabudil a stále jsme se na ledě hledali. A když už jsme se dostali do šancí, vychytával nás brankář hostí. Naštěstí jsme do půle alespoň snížili, na 1:2 po krásné útočné akci zakončoval David. Na jeho střelu nad betony brankáře SK mu nahrávali spoza branky Milda a Luboš. Do konce první půle zůstalo skóre už nezměněno.

V šatně jsme se snažili povzbudit, i když bylo skóre v náš neprospěch, stále jsme mohli vývoj utkání otočit. I když bylo utkání rozkouskované, herně jsme určitě za soupeřem nezaostávali. Úvod druhé půle jsme se snažili hru kontrolovat a šance se začali kupit. Bohužel bez efektu, to až do 49.minuty, když jsme využili přesilovku. To Jara zachytil puk při pokusu vyhození z obranného pásma soupeře, našel Honzu, který vystřelil, brankář zareagoval, na dorážku Tomáše byl však již krátký. Bohužel stav 2:2 vydržel jen dvě minuty, to jsme udělali chybu v rozehrávce před naší brankou a to se nedalo nepotrestat. Utkání pokračovalo dále, nyní už ve vyšším tempu, byl to opět soupeř, kdo navýšil skóre ve 58.minutě na 2:4. Bohužel tento zápis ve skóre nás zlomil a utkání jsme již neotočili, ani nezkorigovali. Do konce zápasu jsme inkasovali dokonce ještě třikrát, v 61.minutě opět při chybné rozehrávce, v 76.minutě v oslabení a téměř se závěrečným hvizdem v 79.minutě hosté zápas završili na konečné skóre 2:7.

Za dnešní zápas není moc koho chválit, celý tým však bojoval a konečné skóre možná neodpovídá skutečnému dění na ledě. Soupeř si však za velmi nebojácný a bojovný výkon vítězství zasloužil.

Škoda jen, že se utkání na konci více a zbytečně vyhrotilo, je to však hokej a to se někdy stává.