7.kolo PO ML 2017-18 : NHÚ - HCF Dráhy 6:5

7.kolo PO ML 2017-18.

V pátek navečer dne 16.02.2018 jsme odehráli další zápas ML.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HCF Dráhy, tedy spřáteleným týmem, na ledě se setkáváme velmi často a to jak v rámci ML či PÚ.

Pro úplnost statistik, s týmem Dráhy máme z předchozích roků tuto bilanci přátelských zápasů (2:2, 4:8, 7:5, 7:5, 2:4, 8:0, 5:1, 6:3, 5:6, 3:7, 8:7, 2:5, 1:3, 7:3) a zápasů městské ligy (4:2, 1:3, 9:1, 4:1, 0:1,4:4, 2:0, 2:7, 11:3, 3:5, 4:4, 0:10, 2:2, 6:3, 7:3, 9:4, 1:0, 6:7, 5:1, 1:2). Tedy statisticky 32 zápasů s poměrem 18 výher, 4 remízy a 13 proher.

Letošní první zápas jsme prohráli 1:2.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

..
..

NHÚ BALINKA : HCF DRÁHY 6:5 (3:3) - STATISTIKY - více zde

K dalšímu pátečnímu večernímu zápasu jsme se sešli v menším počtu lidí a byli jsme rádi, že nás bylo alespoň osm do pole. Ale i tak jsme chtěli pokračovat ve vítězné sérii.

Úvod utkání se nám vydařil, již v 5.minutě jsme se ujali vedení. To jara z rohu o brusle soupeře našel mildu na modré, který udělal ještě kličku a nezištně nahrál honzovi před branku. No a honza zavěsil pod víko. Tímto gólem jsme soupeře zaskočili a byli jsme "páni" na ledě. V 16.minutě jsme navyšovali na 2:0, to si z našeho obranného pásma vyjel michal, projel celým kluzištěm a spoza branky našel radka, který akci dokončil. Ve 20.minutě jsme využili přesilovku na skóre 3:0, to od modré zprava našel pepé michala, který se svým projektilem po zemi z levých kruhů nemýlil. Vedení vypadalo velmi nadějně, ale tak jak přišlo, tak také "odešlo". Ve 26.minutě soupeř snížil na 3:1 po chybě před naší brankou. V 35.minutě jsme špatně rozehráli a soupeř opět trestal. A aby toho nebyl konec, na konci první půle, ve 39.minutě jsme po buly v útočné pásmu nezachytili kontr soupeře a útočník z nájezdu skóroval. Do šaten se šlo tedy za nerozhodného stavu 3:3.

V kabině jsme se snažili uklidnit a hlavně to chtělo bojovat. Soupeře jsme dostali na "koně", ale stále to bylo vyrovnané. Druhá půle se nesla v boji o každý kousek ledu, utkání se také hodně přiostřilo. V 50.minutě se tým HCF ujal vedení, opět po úprku do nájezdu. V 55.minutě si vyměnil puk honza s jarou v kontru, jara ještě při střele nahrával do protipohybu brankáře honzovi zpět a ten se z pravého křídla nemýlil. V 57.minutě se nám podařilo využít přesilovku, to po akci jara, milda, honza skóroval před brankou nekrytý pája střelou pod víko. Soupeř utkání opět zdramatizoval v 62.minutě, když při hře čtyři na čtyři využil dorážky první střely po rychlém protiútoku. No a v 70.minutě jsme rozhodli zápas ve svůj prospěch, to milda z našeho obranného psáma našel rozjetého jaru na červené, ten popojel a střelou z kruhů přes obránce překvapil brankáře hostí nad pravým betonem. Vedení 6:5 se nám podařilo i přes stále dotírajícího soupeře udržet a tak jsme si na konci vychutnali pocit vítězství a děkovačku našim fandům.

Nutno dnes pochválit celý tým, který makal na 100% a to jsme hráli v jednu chvíli i v sedmi. Soupeři děkujeme za zdramatizované utkání a bojovný hokej.

Nemá cenu někoho z jednotlivců opravdu vyzdvihovat, byl to nejen velmi bojovný výkon na hraně sebeobětování ode všech, všichni do jednoho zaslouží velké uznání.