7.kolo PO ML 2021-22 : NHÚ - MĚŘÍN 8:3

7.kolo Po ML 21-22.

První část nadstavby 21-22 MHL jsme začali zápasem proti týmu Měřína.

S tímto týmem se setkáváme na ledě již dlouho, naše bilance se v posledních zápasech překlopila na naši stranu a výsledkově to v zápasech vypadalo prozatím takto : ML 1:2, 8:3, 0:0, 3:2, 0:3, 2:1, 4:4, 2:5, 6:3, 4:8, 4:6, 10:6, 4:4, 7:4, 4:6, 4:0, 8:3, 9:1, 5:0, 5:4, 17:1, 5:0,  6:1, 5:4 a 8:4.

Poslední zápasy jsme vyhráli 6:1, 5:4 a 8:4 v sezóně 19-20.

NHÚ BALINKA - MĚŘÍN 8:3 (5:1) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního utkání jsme nastoupili dvě kompletní pětky. Po posledních prohrách jsme se chtěli konečně bodově "chytnout". Proti nám nastoupil tým Farmy Měřín, tedy tým, který byl v tabulce "papírově" pod námi, takže byla "příležitost".

Úvod utkání byl trochu oťukáváním, my jsme v začátku trochu zůstali v šatně a trvalo nám déle, než jsme se rozjeli. Ve 12.minutě jsme se ujali vedení v utkání, to střílel raďas a dorážel davčas. Hned minutu poté rozjel akci míšan a david prostřelil brankáře hostí. Soupeř snížil ve 25.minutě při dorážce před naší brankou. Ve 27.minutě využil zaváhání brankáře farmy a z boku o brusli gólmana překvapil všechny, stav 3:1. Ve 30.minutě jsme uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu na delší dobu a po kombinaci jaram a davidk střílel nezištně z první davčas, 4:1. Těsně před půli využil chyby hostí milošk, který nadvakrát prostřelil gólmana hostí, předtím nahrával radan a bylo to 5:1.

O přestávce jsme se lehce povzbudili a šli opět na věc. Sice jsme vedli, ale soupeř stále mohl "kousal". A taky kousal, čekal hlavně na protiútoky a několikrát nám docela zavařil. My jsme tak trochu přešli do módu šetření, naštěstí se nám to nevymstilo, hodněkrát nás i podržel radekf. No a tak jsme skóre ještě navýšili, v 56.minutě jsme zakončili z protiútoku dominikemr, nahrávali mildas a davčas, stav 6:1. V 63.minutě to bylo již 7:1, to z našeho pásma nahrávali miram a jaram na davidak, který zakončil kontr střelou pod víko a vstřelil tímto svoji třetí branku. Soupeř snižoval na 7:2 v 65.minutě po dorážce. V 75.minutě jsme vstřelili osmý gól, o který se zasloužil míšan střelou po zemi přes beton, nahrávali jaram a davidk. Do konce zápasu soupeř zkorigoval skóre na 8:3 a to již byl konec.

Dovolím si tvrdit, že jsme byli dnes lepší a vítězství si zasloužili. Soupeře nutno pochválit za neustálou snahu hrát.

Ve druhé půli jsme sice trochu povolili, ale i tak jsme měli utkání v našich "rukou".

Pochvala všem, dobrý týmový výkon, body jsou "doma".