8.kolo ML 2021-22 : NHÚ - Stránecká Zhoř 5:4

8.kolo ML 21-22.

V osmém kole ML21-22 na led proti nám vyjel tým ze Stránecké Zhoři.

Tým ze Stránecké Zhoři patří ke stálým účastníkům soutěže ML a s tímto týmem jsme v naší historii odehráli několik zápasů ML. Bilanci máme celkem vyrovnanou a výsledkově vypadá takto 2:3, 2:4, 2:4, 0:3, 6:4, 4:0, 7:3, 9:2, 5:2, 5:5, 9:3, 6:8, 4:5, 7:1, 5:5, 5:1, 4:6, 4:5, 17:0, 9:2, 10:3, 5:5, 12:2, 1:1, 3:5, 5:4 a 7:8.

Poslední zápasy s týmem Stránecké Zhoři jsme odehráli v sezóně 19-20 s výsledky 3:5, 5:4 a 7:8.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

NHÚ BALINKA : STRÁNECKÁ ZHOŘ 5:4 (1:2) - STATISTIKY - více zde

K dnešnímu utkání jsme nastupovali nakonec v kompletní sestavě deseti lidí v poli.

Hned v úvodu zápasu a v 15.minutě jsme prohrávali již 0:2, oba góly padly po rychlých brejcích soupeře, což odpovídá i hernímu stylu týmu Stránecké. Na to jsme si museli celý zápas dávat neustále pozor a nutno říci, že v dalším průběhu utkání jsme si tyto situace i s přispěním káji v bráně pohlídali. Do konce první půle, nutno podotknout, že to nebyl hezký hokej, byla to hra spíše ve středním pásmu, jsme snížili na 1:2. O gól se postarala bratrská dvojice honza a pepé, který svým projektilem snížil v 37.minutě zápasu.

Po přestávce jsme hned v 41.minutě vyrovnali, to po akci raďas, jaram z obranného pásma a v útočném pásmu po střele či nahrávce od pajina střílel kapitán milda. V 47.minutě v útočném pásmu obkroužil michaln celou třetinu a nahrál před bránu na radana, který "odrazil/dorazil" puk do protipohybu brankáře, stav 3:2. V 53. minutě soupeř srovnal skóre na 3:3 po dorážce. V 63. minutě zachytil michaln rozehrávku soupeře, potáhl puk do útočné třetiny a prudkým projektilem po zemi rozvlnil síť. V 68.minutě jsme využili přesilovku, to si nadvakrát před brankářem vyměnili puk milda s pajinem, milda to tam nakonec zasunul do prázdné a vedli jsme 5:3. Tým Stránecké ještě korigoval skóre v 77.minutě po střele od modré. Utkání bylo a mohlo být na konci ještě dramatické, nicméně jsme to i takticky dovedli do "cíle" bez další úhony a připsali si tak druhé vítězství v základní části.

Dnes v první půli to nebylo tak koukatelné, soupeř vytěžil hlavně z lepší efektivity, nicméně druhá půle byla herně od obou soupeřů již lepší a to jsme byli efektivnější pro změnu my, což znamenalo nakonec i vítězství.

Všechny kluky musím pochválit za obrat v utkání, navíc kája nás podržel a velmi efektivní byl i kapitán milda, to hrál ještě se sebezapřením....klobouček...