8.kolo PO ML 2018-19 : NHÚ - HC River 4:7

8.kolo PO ML18-19.

V 8.kole nadstavby nás čekal zápas s týmem HC River VM.

S tímto týmem se setkáváme na ledě od startu ML, naše bilance je vyrovnaná, výsledkově to vypadalo prozatím takto 6:1, 1:1, 6:0, 2:1, 6:3, 4:1, 0:3 (5:0), 3:3, 1:6, 2:3, 4:2, 6:2, 7:2, 3:9, 4:4, 2:3, 10:7, 6:4 a PÚ 3:2, 1:2.

Letos zápasy jsme vyhráli 10:7 a 6:4.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu na tyto formace:

...
...

NHÚ BALINKA - HC RIVER 4:7 (2:3) - STATISTIKY - více zde

Do utkání jsme nastoupili v nekompletní a oslabené sestavě jen v 8lidech a tedy úkol zněl, odehrát zápas se ctí a pokusit se soupeři co nejvíce vzdorovat.

Do zápasu jsme však vstoupili odhodlaně a soupeři byli vyrovnaným soupeřem. Útoky a šance se střídaly na obou stranách a tak se museli především brankáři ukazovat své umění. Bohužel v polovině první půle jsme dvakráte zaváhali a soupeř odskočil na dva góly, které padly ve 23 a 25.minutě. Škoda zbytečných chyb. Ve 28.minutě jsme však zareagovali příkladným napadáním, kdy jsme vybojovali puk za brankou soupeře a snížili po trefě Hozny na 1:2. Asistence Mira a Milan. Ve 33.minutě jsme nezachytili brejk soupeře a bylo to opět o dva góly. Vzápětí jsme se však hned dostali do hry, kdy Jirka využil nádherného přečíslení a přihrávky od Milana, běžela 35.minuta. Do konce první části už stav zůstal nezměněn.

V kabině jsme se povzbudili a šlo se opětovně na věc.

Začátek nám vyšel parádně, kdy jsme využili přesilovku, která se protáhla do druhé půle a v 42.minutě jsme vyrovnali zásluhou MichalaN po nahrávkách od Honzy a Radase. Místo, aby nás skóre uklidnilo jsme však vzápětí prakticky z vhazování opět inkasovali, 43.minuta a 3:4. V 51.minutě jsme po rychlé přečíslení měli obrovskou šanci, kdy se Miša řítil sám na gólmana, ale trefil jen spojnici tyčky a břevna a prakticky z následného protiútoku jsme inkasovali popáté. To byl důležitý moment utkání, kdy se štěstí proti nám odklonilo.  V 60.minutě se nám naskytla šance trestného střílení, které však Milan neproměnil a vzápětí jsem pykali, kdy soupeř odskočil na rozdíl tří branek, 61.minuta 3:6. Tento gól soupeře uklidnil a nás srazil do kolen. V 74.minutě navíc soupeř využil přesilovku a bylo to již 3:7. Kosmeticky jsme stav upravili v 77.minutě při vlastním oslabení, kdy celým hřištěm projel MichalN a upravil na konečných 4:7.

Nezbývá než soupeři pogratulovat k vítězství.