9.kolo ML 2013-14 : NHÚ - HORNÍ HEŘMANICE 7:12

Náš 9.letošní zápas v ML sezóny 2013-14.

V sobotu 30.11.2014 v dopoledních hodinách jsme začali náš již 9. zápas letošního ročníku ML.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem z Horních Heřmanic.
Proti týmu Heřmanic jsme nastoupili naposledy v sezóně 11-12, tedy už nějaký čas nazpět.

Pro úplnost statistik, s týmem Horních Heřmanic máme z předchozích roků tuto bilanci odehraných zápasů (3:6, 7:1, 5:7, 5:5, 4:4, 7:4, 5:1, 2:8, 5:11, 3:16, 6:7, 2:5, 3:11, 4:7, 2:7, 0:8, 4:8, 2:8, 3:10, 4:11, 10:3, 7:9, 3:3, 11:7, 2:17, 1:5, 3:8, 1:6, 2:5, 3:7, 3:8, 5:11, 5:2,3:2, 0:8, 5:6, 2:2).
Tedy statisticky 36 zápasů s poměrem 7 výher, 4 remízy a 26 proher.

NHÚ BALINKA - HORNÍ HEŘMANICE 7:12 (5:7) - STATISTIKY - více zde

Po necelém týdnu jsme opět naskočili na led, nyní k zápasu ML. Náš soupeř přijel z Horních Heřmanic, tedy známé to družstvo, i když jsme proti sobě naposledy nastoupili v sezóně 11-12. Tým HH opanuje čelo naší tabulky a tak jsme dnes nebyli určitě favoritem zápasu.

Úvodní hvizd zápasu odstartoval na ledové ploše velmi svižný hokejový "mač", hrál se zápas "nahoru dolů". My jsme chtěli hrát sice zezadu, ale nějak jsme nechali pokyny v šatně, takže se brankáři měli co ohánět. Hned ve 3.minutě jsme se ujali vedení. To z našeho obranného pásma nahrál Jara na rozjetého Mildu a ten posunul dále na Michala. Svůj nájezd Míša suverénně proměnil střelou nad lapačku. Bohužel naše vedení netrvalo dlouho, ve 7.minutě jsme doslova namazali soupeři před bránu a Jaryn se nemýlil. Dále se hrál rychlý hokej a hodně se útočilo. V 13.minutě tým HH otočil skóre. To střela z úhlu pravého křídla propadla Kájovi do naší brány. O čtyři minuty jsme vyrovnali. To po nájezdu Davida na bránu, kdy byl faulován a bylo avizováno trestné střílení, dorážel Pepík do prázdné. Davidovi do úniku ještě předtím nahrával Honza. Stav 2:2 však vydržel jen dvě minuty, v 19.minutě jsme opět prohrávali, to po buly, kdy prostřelil od modré obránce soupeře vše před sebou. No a ve 21. a 23. minutě to bylo již o tři branky, góly padly po střele od modré a nahození puku před bránu, dorážka od brusle. My jsme se ještě vzpamatovali, ve 24.minutě opět Pepík úřadoval. Po závaru dorážel střelou přihrávky od Honzy a Davida. Hra plynula dále ve vysokém tempu, další gól padl ve 30.minutě a opět do naší branky, stav 3:6, opět střela od modré. My jsme zase snížili a to hned minutu poté, kdy po nahrávce od Honzy dorážel hatrickově Pepík. Ve 36.minutě v nepřestávající útočné přestřelce zase úřadovaly HH, když střelu dorážel nepokrytý útočník. Do konce první půle jsme opět alespoň korigovali a to při naší přesilové hře. Po buly, střele Mirka B., zákroku brankáře, nahrávce zpět  od Mildy před bránu dorážel Jara pohodlně do prázdné. To běžela 39.minuta zápasu a téměř hned poté byla ukončena i první půle.

V  šatně nebylo nutno nic dlouze řešit, bylo nutno hlavně vydržet tempo hry a nenechat se strhnout "hurá" hokejem. Bohužel hned ve 41.minutě jsme opět inkasovali z protiútoku, střele a dorážce do prázdné. Naštěstí naše naděje stále žila, poněvadž ve 39.minutě jsme neproměnili nájezd, ale naštěstí stál před bránou ještě všudybyl Míša a korigoval stav na 6:8. Do nájezdu nahrával Milda na Jaru. Urputná hokejová bitva o další gól plula až do 59.minuty, kdy zase navyšoval tým HH. To jsme soupeři gól doslova namazali. My jsme se stále nechtěli vzdát a tak 61. minutě snižoval Pepík, z rychlého kontru po nahrávkách od Davida a Honzy a byl to jeho čtvrtý dnešní gól. Stav 7:9 vydržel celých deset minut, kdy jsme si vypracovali několik velmi slibných šancí či tutovek, bohužel bez úspěchu a tak se trochu naplnilo pravidlo nedáš-dostaneš. V 70.minutě na 7:10 zvyšoval střelou od modré obránce hostí. Nutno říci, že to byl rozhodující gól, my jsme se již na víc nezmohli a ještě k tomu nám soupeř přibalil další dva góly, nyní opět po chybě v našem obranném pásmu a nakonec po střele z pravého křídla z prostoru buly. Takže konečné skóre 7:12 v náš neprospěch.

Dnešní zápas se nám herně docela povedl, se soupeřem jsme drželi herně krok, se skórem to bylo trochu horší. Zápas snesl alespoň z našeho pohledu vysoké měřítko kvality. Myslím, že tak jak jsme prohráli, mohli jsme i klidně vyhrát. Jinak zápas na to, jaké týmy se potkaly, se hrál ve velice slušném a korektním duchu. Soupeři k vítězství nutno pogratulovat.

Naše mužstvo je potřeba i přes prohru opravdu pochválit, všichni hráli velmi dobře. Bohužel jsme nakone prohráli a tak nebudu vyzvihovat jednotlivce.