9.kolo ML 2015-16 : NHÚ - HC TASOV 2:0

Zápas 9.kola ML 2015-16.

V pátek 20.11.2015 jsme začali další zápas ML, tentokrát již 9.kola sezóny 2015-16.

V tomto kole nás téměr po dvou letech čekal zápas s týmem HC Tasov. Zápasy s tímto týmem patří vždy k těm "vyhrocenějším" a tak se dal čekat dobrý hokejový zážitek.

S týmem HC Tasov máme nepříznivou bilanci, která vypadá takto (PÚ 3:4, 3:3) (utkání ML 6:2, 4:5, 1:1, 1:2, 1:1, 1:4, 3:6, 6:4, 3:5, 8:2)..

NHÚ BALINKA - HC TASOV 2:0 (1:0) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního zápasu jsme poprvé v sezóně museli řešit "nadbytek" hráčů a tak se na "lávku" posadil Luboš a mohlo se začít. Dnešní zápas byl určitě pro oba týmy velmi důležitý, v tabulce oba dnešní soupeře dělilo jen jedno vítězství.

Utkání začalo ve velkém tempu a byli jsme to my, kdo udával tempo hry úvodních cirka patnáct minut. Na soupeře jsme vlétli a téměř jej nepustili z obranného pásma. V 5.minutě jsme vstřelili úvodní gól, to Milda to rozjel ze středního pásma přes modrou, nahrál svému levému křídlu, Jara si puk přes obránce posunul do středu a sám proti brankářovi puk zasunul podél betonů do protipohybu gólmana. Gól nás neuspokojil a dále jsme bušili na "vrata", bohužel už další góly nepřicházely. Po té úvodní patnáctiminutovce se soupeř začal hodně osmělovat a hra se obrátila. Byli jsme to my, kdo měl v dalších patnácti minutách více obranné úkoly a čelili nátlakové hře soupeře. Naštěstí jsme vše přežili a na konci první půle zase začali hrát konečně naši hru. Oba týmy do konce první půle své šance neproměnili a tak jsme šli do šaten se skórem 1:0, když celou půli čarovali hlavně oba brankáři.

V šatně nebylo třeba nic vymýšlet, pokračovat v nastoleném tempu a fyzicky zápas ustát. Prakticky hned po zahájení hry se nám dostalo příjemného dárku, když se Michal vyměnil puk s Davidem a střelou po zemi z levého křídla mezi betony rozvlnil síť za zády brankáře HC. Vedení o dva góly bylo již nadějné. Oba týmy ve druhé půli "kousaly", brankáři však pokračovali v nastoleném tempu a další góly již nepřipustili. Utkání jsme tedy nakonec dovedli do vítězného konce.

Co říci závěrem, byli jsme dnes dle mého názoru o ty dva góly nakonec lepší, přece jen jsme si šli za výsledkem trochu více než soupeř. Tým Tasova však hrál pro nás "nepříjemný" hokej a určitě ukázal svoji velkou herní sílu.

Z jednotlivců bych chtěl pochválit Radka v brance a navíc i obranu, přece jen čisté konto v naší brance se nestane tak často. A ještě chci upozornit na neúnavného dříče Mildu, který /a nejenom tento zápas/ sehrál výborné utkání.