9.kolo ML PO 2016-17 : NHÚ - HCF Dráhy 5:1

9.kolo PO ML 2016-17.

V sobotutředu 25.2.2017 jsme odehráli další zápas nadstavby.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HCF Dráhy, tedy spřáteleným týmem, na ledě se setkáváme velmi často a to jak v rámci ML či PÚ.

Pro úplnost statistik, s týmem Dráhy máme z předchozích roků tuto bilanci přátelských zápasů (2:2, 4:8, 7:5, 7:5, 2:4, 8:0, 5:1, 6:3, 5:6, 3:7, 8:7, 2:5, 1:3, 7:3) a zápasů městské ligy (4:2, 1:3, 9:1, 4:1, 0:1,4:4, 2:0, 2:7, 11:3, 3:5, 4:4, 0:10, 2:2, 6:3, 7:3, 9:4, 1:0, 6:7). Tedy statisticky 31 zápasů s poměrem 17 výher, 4 remízy a 12 proher.

Letošní zápasy jsme odehráli 1:0 a 6:7.

Pro úvodní hvizd naši trenéři určili následující sestavu.

...
Rous Petr ml.

NHÚ BALINKA : HCF DRÁHY 5:1 (2:1) - STATISTIKY - více zde

Vzhledem k jarním prázdninám jsme tentokráte postrádali 4hráče, kteří si toho času užívali hor. V druhé polovině soutěže je ale docházka více než dobrá, tedy nebyl problém nastoupit v 9 hráčích do pole. Soupeř na tom byl podobně, tedy dal se očekávat tuhý boj.

Od prvního vhozeného buly jsme na soupeře vlétli. Netrvalo dlouho a po pěkné akci prvního útoku se prosadil Tomáš po kombinaci s Davidem a Honzou. Běžela 3minuta zápasu a už jsme vedli, dobrý vstup do utkání.  Po tomto gólu jsme se uklidnili a dál se snažili hrát hokej s celoplošným bruslením, soupeř se stylu přizpůsobil a tak se hrálo nahoru dolů s oboustrannou kvalitou. V 15minutě se nám podařilo náskok navýšit, kdy ihned z buly se samostatně prosadil Tomáš. Na stylu hry se nic nezměnilo, dál se pokračovalo v rychlém tempu a šance se střídaly na obou stranách. V této fázi excelovali především gólmani. V 25minutě zápasu se podařilo soupeři snížit, kdy jsme si v útočném pásmu na modré nerozuměli, čehož využil hráč soupeře a v samostatném úniku nedal Karlovi v brance šanci. Do konce třetiny se už nic významného neudálo, nastolený trend pokračoval a tak jsme šli do kabin s jednogólovým náskokem.

V kabině nebylo moc co třeba rozebírat, snad se jen pokusit vylepšit naši prachmizernou koncovku a šlo se na věc. V druhé půli jsme přeci jen začali přebírat otěže zápasu a byli o krapet lepším týmem. Šancí začalo přibývat především na naší straně, ale výborný gólman soupeře držel zápas stále otevřený. V 60minutě se dostalo soupeřovi přesilové hry a v tu chvíli to nevypadalo dobře, oslabení jsme však zvládli bravurně, a prakticky ihned po návratu z trestné lavice se do akce zapojil Milan, který tak vyrazil do přečíslení 2:1. Nádhernou akci, kterou započal PepaN přes Peťu R. zakončil Milan a zvýšili jsme tak vedení o 2góly. Hned se nám začalo lépe dýchat a tento důležitý gól nás uklidnil. Soupeř opětovně zvýšil obrátky, ale do velkých šancí jsme ho nepouštěli. Navíc v 70minutě pěkně z rohu útočného pásma našel JanN obránce Miru, který nic neuspěchal a zvýšil střelou z pomezí kruhů na 4:1. Zdálo se, že je rozhodnuto, přesto ještě došlo k jedné komplikaci, kdy jsme únik soupeře řešili faulem. Nařízený samostatný nájezd však Karel bravurně zneškodnil a tak bylo o vítězi dnešního utkání rozhodnuto.  Konečný stav ještě v 77minutě upravil PetrR. po nahrávce od Milana.

MM.

Nutno dnes pochválit celý tým, který makal na 100%. Navíc vzadu dnes bránu zavřel Karel a tak zasloužené vítězství připadlo nám. Utkání se hrálo v přátelském duchu bez zbytečných faulů a zákroků, za což patří soupeři dík.