9.kolo PO ML 2017-18 : NHÚ - HC TASOV 6:3

9.kolo nadstavby 2017-18.

V neděli 24.2.18 jsme začali další zápas ML, tentokrát 9.kola nadstavby sezóny 2017-18.

V tomto kole nás čekal zápas s týmem HC Tasov. Zápasy s tímto týmem patřily vždy k těm "vyhrocenějším", ty časy jsou už asi pryč a tak se dal čekat dobrý hokejový zážitek.

S týmem HC Tasov máme vyrovnanou bilanci, která vypadá takto (PÚ 3:4, 3:3) (utkání ML 6:2, 4:5, 1:1, 1:2, 1:1, 1:4, 3:6, 6:4, 3:5, 8:2, 2:0, 5:2, 14:3, 7:2, 6:3 a 10:2)..

První letošní zápasy jsme vyhráli 6:3 a 10:2.

NHÚ BALINKA - HC TASOV 6:3 (4:0) - STATISTIKY - více zde

Do dnešního zápasu jsme nastoupili v devíti hráčích v poli, pořád se nemůžeme vymotat z omluvenek. Tým z Tasova přijel v plné síle a tak se dal čekat zajímavý zápas. My jsme chtěli udržet naši vítěznou sérii, ale hlavně si zahrát dobrý hokej.

Do utkání jsme vlétli, to však soupeř také a tak se hrála vyrovnaná úvodní patnáctiminutovka. Hra plynula nahoru dolů, šancí však bylo poskrovnu, byl to spíše urputný boj o každý kousek ledu. Postupem času, i když byla hra vyrovnaná, jsme však začínali míti více šancí, které nakonec vyústili v úvodní gól. V 15.minutě jsme vedli 1:0, to jsme využili závar před brankou po ukončené naší přesilovce, nahrávali mirekb na mildu, jeho střela si do branky ještě cestu nenašla, všudybyl petr však akci dorážkou dokončil. Hned v 18.minutě jsme zužitkovali další závar v útočném pásmu, nahrával jara na bráchu miru, který střílel, puk do branky dorážel peťa. A do třetice, ve 20.minutě, jsme navyšovali na 3:0, do brejku si to zamířil david, projel celým kluzištěm, nadvakrát ještě brankáře nepřekonal, puk do brány dorážel honza. Vedení bylo nadějné, trochu jsme tím i utlumili výbornou hru soupeře a jelo se dále. Ve 34.minutě jsme dovršili skóre úvodní půle, když do kontru nabíjel mirab, david prosvištěl celým hřištěm, honza střílel a radan dorážel puk téměř do prázdné na 4:0. Krásná akce, radost pohledět.

V šatně jsme se povzbudili, stále bylo o co hrát, nebylo rozhodnuto. Soupeř hrál "nepříjemně", dohrával každý souboj a tak bylo nutné hodně bruslit a puky si dávat. V 56.minutě jsme udělali chybu v rozehrávce, čehož tým tasova využil ke snížení skóre. Stále jsme měli dostatečný náskok, ale soupeř pořád kousal. Už jsme se více soustředili na výbornou obrannou práci, všichni kluci makali nadoraz. V 65.minutě jsme však se opět nevyvarovali chyby, když jsme nevyhodili zdánlivě lehký puk a soupeř nepohrdl snížením na 4:2. To už vypadalo dramatičtěji, ale naštěstí jsme kontrovali v 68.minutě na 5:2. Opět se rozjel david, nájezd ještě nevyužil, ale honza nezištně dorážel. Na 6:2 jsme navýšili v 75.minutě, když david opět se rozjel z našeho obranného pásma, přebruslil statického soupeře a nájezd nyní už využil, střelou do protipohybu betonů brankáře hostí. O výsledku již bylo rozhodnuto, tým z Tasova ještě korigoval stav na 6:3 v 79.minutě krásnou střelou od modré, která doslova vymetla šibenici naší brány. A to už byl konec zápasu.

Co říci závěrem, dnes jsme vyhráli myslím, že zaslouženě, avšak soupeř byl opravdu velmi houževnatý a nechal si nás "hrábnout" na maximum našich sil. Patří mu uznání.

Dnes bych chtěl pochválit opravdu všechny naše hráče, hlavně obranná hra celého týmu, od brankáře, přes obranu až po útok snesla velké měřítko kvality. Všichni makali nadoraz.